sasdasd-3

6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, yeni şehir projesi kapsamında inşa çalışmaları devam ediyor. Özellikle şehir merkezinde hayatın yeniden toparlanması için başlatılan proje, Şazibey Mahallesi’nde bulunan balık pazarınıda kapsıyor. Büyükşehir Belediyesi, balık pazarında faaliyetlerini sürdüren esnafa yönelik yeni bir proje başlatarak, Gayberli Mahallesine yeni balık pazarı oluşturuyor. Her biri 30 metrekareden oluşan 31 işyerinin olacağı yeni balık pazarında çalışmalar hızla devam ediyor.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ

Yeni balık pazarında ki inşa çalışmalarının kısa bir süre sonra tamamlanacağını söyleyen Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı; “Yaşanan depremler sonrasında yıllardır hizmet veren Kahramanmaraş Balık Pazarının çevresi kentsel dönüşüme gireceği için biz de geçici olarak kalabileceğimiz yeni bir balık pazarı istediğimizi belirttik. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz ve Hayrettin Güngör Başkanımız sağ olsun Gayberli Mahallesinde bulunan alanı balıkçılar için dizayn ediyor. Tüm balıkçı esnafı olarak Başkanımıza bu yönde teşekkür ederiz. En kısa zamanda tamamlanacak olan yeni balık pazarımızda hizmet vermeye başlayacağız.

2-541

Anket sonucuna göre, Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin oyları düştü Anket sonucuna göre, Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin oyları düştü

GENİŞ VE KAPSAMLI DİZAYN EDİLİYOR

Şazibey Balık Pazarındaki hiçbir esnafımız boşta kalmayacak şekilde 31 iş yeri yapılıyor. Belediyenin bize söylemiş olduğu şey; buranın geçici olarak bize yapıldığı bilgisidir. 3 ya da 5 yıl ne zamana kadar toparlanırsa bilmiyoruz, o zamana kadar burada hizmet vereceğiz. Yeni inşa edilen bu balık pazarını Belediyemiz Kahramanmaraş’a yakışır şekilde geniş ve kapsamlı çalışmalarıyla bitirecek. Bölge, vatandaşlar tarafından rahatça ulaşım sağlanabilen, merkez konumda bulunan ve park sorunu yaşamayacağı bir bölgedir” ifadelerini kullandı.

IMG_20231215_113756

Editör: Çağatay Gedik