Şehirdeki bu doğa harikası alanlar, hem ailelerin hem de doğaseverlerin gözde mekânları arasında yer alıyor. Şehrin kalabalığından ve sıcağından sıkılan vatandaşlar için kaçamak yapabilecekleri bir çok dikkat çekici alanları mevcut. İşte Kahramanmaraş'ta yazın tadını çıkarabileceğiniz, serinlemek ve ailelerinizle vakit geçirebileceğiniz gidilecek yerleri de şu şekilde;

Başkonuş Yaylası

Kahramanmaraş Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı olan Başkonuş Yaylası, çeşitli ağaç türleriyle kaplı geniş ormanlık alanıyla doğa severlerin vazgeçilmezi. Serin havası ve doğal güzellikleriyle huzurlu bir kaçış noktası sunuyor.

Başkonuş-1

Menzelet Mesire Alanı

Menzelet Barajı yakınında olan bu mesire alanı, kamelyalar ve çocuk parklarıyla dolu dolu bir gün geçirme imkânı sağlıyor. Hafta sonları aileler için ideal bir buluşma yeri olan Menzelet, doğanın tadını çıkarmak için harika bir mekân.

Menzelet

Aslanbey Mesire Alanı

Bölgedeki en büyük mesire alanlarından biri olan Aslanbey Mesire Alanı, oyun alanları ve hayvanat bahçesi ile dikkat çekiyor. Mangal ve semaver kullanımının yasak olduğu bu alanda, doğanın tadını çıkararak farklı piknik seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Aslanbey Mesire

Kapıçam Tabiat Parkı

Kapıçam Tabiat Parkı, yürüyüş yolları ve kamelyalar ile donatılmıştır. Parkta sadece belirlenen alanlarda mangal yapılabiliyor, bu da çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

Aliya İzzet Begoviç Parkı

Süs havuzları ve huzurlu atmosferiyle bilinen Aliya İzzet Begoviç Parkı, şehirde piknik yapmak için en ideal mekânlardan biri. Bu parkta rahatlayabilir ve ailenizle birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kahramanmaraş'a aşırı sıcakların birden gelmesine rağmen rağmen, şehrin sunduğu doğal güzellikler ve piknik alanları, yaz aylarında tatlı bir kaçış imkânı sağlıyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olan bu alanlar hafta sonu daha sakin oluyor. keyif dolu bir gün geçirmek isteyenler için ideal. Şehrin doğal ve yapay güzellikleri arasında, yazın sıcağında serinleyebilir ve aynı zamanda doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Aliya Izzet

Editör: Didem Kayabaşı