Türkiye’de Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerince ağır tonajlı araçlara yönelik yapılan denetimler karadan ve havadan devam ederken, Kahramanmaraş’ta da Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri tarafından havadan drone aracılığıyla denetimler sürüyor. Bu kapsamda, Kayseri- Kahramanmaraş karayolunda drone ile trafik denetimi yapıldı. Denetime katılarak sürücülerle sohbet eden ve uyulması gereken kuralları hatırlatan İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, vatandaşların can ve mal güvenlikleri için trafik kurallarının önemine değindi.

Emniyet Kemeri, Aşırı Hız Gibi Kriterlere Dikkat Edelim

Gökduman, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Türkiye genelinde planladığı ağır tonajlı araçlara yönelik uygulamaların önemini belirterek; “Ben de uygulama saatinde arkadaşlarımızın yanına geldim. Hem sürücülerimizle bir hasbihal edip hem de uymalarını istediğimiz, beklediğimiz kuralları hatırlatmak üzere birkaç araç durdurduk. Şoförlerimizle biraz muhabbet ettik. Kazaların sebepleriyle ilgili, nelere dikkat etmeleri gerektiğiyle ilgili gerekli bilgilendirme ve uyarılarda bulunduk. Trafiğimiz yolunu seyrediyor, herhangi bir sıkıntı şu an için gözükmüyor ama vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bazı önemli kriterler var. emniyet kemerlerini mutlaka taksınlar, aşırı hızdan uzak dursunlar, uykusuz araç kullanmasınlar. Denetimlerimizde bu gibi hususlarda vatandaşımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımız da ayrıca ağır tonajlı araçlarla ilgili olarak gerekli çalışmalarını yapıyorlar” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-03 at 11.35.26

ABARTI EGZOZ, YÜKSEK SESLE MÜZİK VE AŞIRI HIZLA İLGİLİ KONULARDA ÇALIŞIYORUZ

Depremlerin ardından hayatın normalleşmesi adına gerekli tedbirleri aldıklarını hatırlatan Gökduman, şu sözleri kaydetti; “Denetimlerimiz, Genel Müdürlüğü’müzün planladığı çerçevede sürüyor. Şehir içerisinde olsun, yollarımızda olsun gördüğümüz bir takım eksiklik ve aksaklıklarla ilgili olarak kendimiz de ayrıca bir takım denetimler planlayıp uyguluyoruz. Şu an için şehirde belli başlı dikkat edilmesini istediğimiz hususlar var. Abartı egzoz, yüksek sesle müzik ve aşırı hızla ilgili konularda arkadaşlarımız çalışıyorlar. Gerek radar uygulamaları, gerekse gelen ihbarlarla ilgili olarak denetimler yapıyoruz.”

Kahramanmaraş’ın dağlarından yetişen bu bitki şifa dağıtıyor Kahramanmaraş’ın dağlarından yetişen bu bitki şifa dağıtıyor

WhatsApp Image 2023-11-03 at 11.35.25

Haber: Melisa Türkmen