İl Emniyet Müdürlüğü, kentte genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediyor. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında icra edilen operasyonlarda; kentte Uyuşturucu Madde Ticareti yaptığı tespit edilen 16 şahıs yakalandı. Yakalanan 16 kişi yürütülen soruşturma sonucunda çıkarıldıkları adli makamlar tarafından tutuklandı. Gerçekleştirilen bu operasyonlarda 121,94 gr Metamfetamin ve 1460 adet Sentetik Ecza ele geçirildi.

HIRSIZLAR YAKALANDI

Emniyet’ten 20 gence tekvando kursu Emniyet’ten 20 gence tekvando kursu

İkamet ve işyerlerinde hırsızlık olaylarına karışan 17 şüpheli yakalanarak haklarında adli işlem başlatıldıktan sonra ceza evine gönderildi. Kent genelinde yapılan uygulamalarda polis ekipleri tarafından 14 adet ruhsatsız tabanca ve 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE GEÇİT YOK

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisi ekiplerince trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine sebep olan 190 araca yüksek sesle müzik dinlemekten ve 60 araca abartı egzozdan işlem yapıldı.

Haber: Mustafa Bilgiç