Yaza hareketli giriyoruz” sloganıyla çocuklar için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çeşitli branşlarda kurslar düzenleniyor. Kahramanmaraş’ta da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen ücretsiz GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları bugün itibariyle başladı. Spor okulları, özellikle ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukların yaz aylarında serbest zamanlarını, en iyi şekilde değerlendirmeleri için uzman antrenörler nezaretinde aynı anda binlerce çocuğa ve gence hizmet verecek şekilde planlandı. Kurslardan, 3-18 yaş arası çocuk ve gençler ücretsiz şekilde faydalanabilecek. Başvurular, E-devlet kapısı üzerinden “Spor Bilgi Sistemi” uygulamasından yapılacak. Antrenmanlar ise 27 Temmuz Cumartesi günü spor salonlarında başlayacak.

A5C7960F-1

HANGİ BRANŞ NEREDE?

Batıpark Spor Kompleksi’nde; futbol, güreş, teakwondo, cimnastik, halter, basketbol, karete, yüzme, judo ve voleybol kursları verilecek.

Merkes Spor Kompleksi’nde; Futbol, jimnastik, boks, tenis, bisiklet, masa tenisi, atletizm, eskrim ve okçuluk kursları verilecek.

Osman Sayın Spor Salonu’nda; Basketbol, cimnastik, voleybol, okçuluk ve wushu kursları verilecek.

Dulkadiroğlu İlçe Müdürlüğü’nde; Futbol, atıcılık, teakwondo, oryantring, tenis, güreş, jimnastik ve atletizm kursları verilecek.

0X0 Dsc 5184 Jpg

Onikişubat Yüzme Havuzu’nda; Yüzme, bedensel engelliler, bedensel engelliler, görme engelliler, işitme engelliler ve özel sporcular için yüzme kursları verilecek.

Gençlik Merkezi’nde; Badminton, voleybol, geleneksel okçuluk ve teakwondo kursları verilecek.

Havalı Tabanca Atış Poligonu’nda; Satranç ve havalı tabanca kursları verilecek.

EXPO 2023 Alanı’nda; kano kursu verilecek.

Img 0301

Necip Fazıl Konteyner Kent’te; Yüzme kursu verilecek.

Onikişubat Tenis Kortları’nda; Tenis kursu verilecek.

Kuyumcukent Konteyner Kent’te; Yüzme kursu verilecek.

Uydu Kent Konutları’nda; Yüzme kursu verilecek.

Editör: Didem Kayabaşı