Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonrası, öğrenciler yerleşmek istedikleri liseleri araştırmaya başladı. Tercih döneminin devam ettiği şu günlerde bazı öğrenciler LGS sınav notu yerine Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) ile öğrenci kabul eden liseleri merak ediyor. Kahramanmaraş'ta OBP ile öğrenci kabul eden liseler, bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Bu liseler, öğrencilerin akademik başarılarına göre tercih edebileceği prestijli eğitim kurumları arasında yer alıyor.

Dulkadiroğlu ilçesinde OBP ile öğrenci kabul eden liseler şu şekilde;

Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Kahramanmaraş Anadolu Lisesi, TOKİ Duran Karabuğaş Anadolu Lisesi, TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kapıçam Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, TOKİ Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Doğukent Sultan Alparslan Anadolu Lisesi, Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karacasu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Aksu Anadolu Lisesi, Nurettin Topçu Anadolu Lisesi, Ömer bin Abdulaziz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Barınma Merkezi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dulkadiroğlu Mesleki Eğitim Merkezi.

Onikişubat ilçesinde OBP ile öğrenci kabul eden liseler şu şekilde;

Kahramanmaraş Merkez Atatürk Anadolu Lisesi, Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi, Şehit Serkan Yılmaz Anadolu Lisesi, Süha Erler Anadolu Lisesi, Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi, İbrahim Çalık Anadolu Lisesi, Şehit Ali Rıza İşbilir Anadolu Lisesi, Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi, Gülizar-Şamil Aktaş Anadolu Lisesi, Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi, 19 Mayıs Anadolu Lisesi, Onikişubat Anadolu Lisesi, Onikişubat Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi, Döngele Çok Programlı Anadolu Lisesi, Akşemseddin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kale Şehit Abdullah Tayyip Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kavlaklı Anadolu Lisesi, Maarif Anadolu Lisesi, Altınşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hartlap Şehit Mehmet Demir Çok Programlı Anadolu Lisesi, Milli İrade Anadolu Lisesi, Şehit Cemil Kaçmaz Anadolu Lisesi, Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ilıca Şehit Bekir GÜNDEŞ Çok Programlı Anadolu Lisesi, Tekir Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit Mehmet Yavşan Çok Programlı Anadolu Lisesi, Önsen Şehit Ahmet Altun Çok Programlı Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Editör: Didem Kayabaşı