1975 yılında İstanbul Sultanhamam’da doğan ve her geçen gün kendini yenileyen ve her geçen gün büyüyen Persan Home Stüdyo’nun bayisi, 10 yıldır perde sektörünün içerisinde yer alan Yaşar Avcı tarafından Kahramanmaraş’a kazandırıldı. Yaklaşık bin 500 çeşidiyle tüm vatandaşların beğenisini toplayan ve her müşteriye özel tasarımlarıyla takdir kazanan dev firmanın bayisi görkemli törenle açıldı. Törene; Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, perde sektöründen birçok iş insanı ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Yatırımcı Yaşar Avcı “Perde, döşemelik kumaş ve duvar kâğıdı işlemeleri yapmaktayız. 10 yıldır bu sektörün içerisinde olduğumuz için burada da Persan markası adı altında yeni bir mağaza açtık. Bayilik sistemi ile Persan Home Stüdyo olarak faaliyet göstereceğiz. Persan’ın Kahramanmaraş’taki ilk mağazasıyız. Daha öncesinde Persan mağazası vardı ancak o mağaza kapandı. Şimdi biz ise bu bayrağı devraldık, Kahramanmaraş’ta Persan rüzgârlarını tekrardan estireceğiz” dedi.

IMG_4831

KİŞİYE ÖZEL ÜRETİMLER YAPIYORUZ

Kişiye özel tasarımlar yaptıklarını belirten Avcı, “Açılışa özel farklı ürünlerde kampanyalarımız var, farklı zamanlarda da kampanyalarımız devam edecek. Persan 1975 yılında perde sektörünün içerisinde hizmet veriyor. Diğer mağazalarımızda tüm markalar var ama bu mağazada sadece Persan’ın kendi ürünlerini satıyoruz. Bin, bin 500 arasında çeşitli perde ürünlerimiz var, renkler var. Kişiye özel üretimler yapıyoruz. Bu markanın da büyümesinin en büyük sebeplerinden birisi de bu zaten. Perde sektörü çok görecelidir, her insanın zevki farklıdır. Zevkler ve renkler tartışılmaz, herkesin farklı tarzı vardır. Önemli olan kişinin istediği perdeyi tasarlamak. Biz öncesinde tasarım yapıyoruz. Evleri ziyaret edip, mobilyayı, halıyı, kapıları görüp bir kişiye özel tasarım yapıp uygulamaya geçiyoruz ve perdeyi üretiyoruz. Bizim için en ufak ayrıntı bile çok önemli, bir mobilyanın ayağındaki renkten bile yapacağımız tasarım uygulama değişebiliyor. Evlerdeki loş ortamı daha sıcak bir ortama çevirmek için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

IMG_4788

TÜM SEKTÖR BİR OLSUN!

Sektördeki arkadaşlarının bu güzel günde kendilerini yalnız bırakmadığını ve birlik beraberlik sağlamak için çabaladığını dile getiren İş İnsanı Yaşar Avcı, “Biz farklı bir şey yapalım dedik; perde sektöründen tüm arkadaşlarımız bugün açılışımıza teşrif ettiler. Yaklaşık 14 ilden gelen arkadaşlarımız bu gün bizi yalnız bırakmadı. Hepsi de bu sektörde uzun yıllarını vermiş emektarlar. Katılımcı arkadaşlarımız sayesinde sosyal medya da güzel bir reklam oldu. İstedik ki tüm sektör bir olsun, sektörümüzdeki herkes birbirine destek olsun. Perde sektöründeki herkes birbiriyle alışveriş yapsın, sektördeki herkesin daha başarılı olsun diye birbirlerine bir şeyler öğretsin, bir şeyler anlatsın dedik. Sağ olsun hiçbir arkadaşımız bizi kırmadı, herkes geldi” ifadelerini kullandı.

IMG_4822

CESARETLERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM

Açılış törenine katıla Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, “Ben, Muzaffer ve Yaşar kardeşimi hem böyle zor zamanda yatırıma yönelik ortaya koymuş oldukları müessese için hem de Kahramanmaraş’a vizyon proje için teşekkür ediyoruz. Rızkın 10’da 9’u ticarettir, ticaretin 10’da 9’u cesarettir. Böyle bir markanın şehrimizde bulunmasını, sizlere hizmet etmek için bu cesareti göstererek yatırım yapmalarını takdir ediyorum. Yeni mağaza hayırlı uğurlu olsun, huzurlu olsun, bereketli olsun” diye konuştu.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Mersin’de buluştu Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Mersin’de buluştu

Haber: Ömer Harmankaya