Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Kahramanmaraş'ta berberler, bayram tıraşı yoğunluğu ile dolup taşıyor. Şehrin dört bir yanındaki kuaför ve berber dükkânları, bayrama özel hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerini en iyi şekilde ağırlamaya başladı. Normal çalışma saatlerinin üzerine ek saatler ekleyerek gece yarısına kadar açık kalan işletmeler, bayram öncesinde vatandaşları memnun etme çabası içerinde hizmet vermeye devam ediyor. Randevu sistemiyle çalışan kuaförlerde randevuların da hızla dolmasıyla bayram tıraşını olmak isteyen vatandaşlar berberlere akın ediyor. Gece geç saatlere kadar dolu olan berberler müşterilerine, randevu alarak gelmelerinin daha iyi olacağını vurguluyor.

Screenshot 3-8

ON GÜN ÖNCESİNDEN BAŞLADIĞIMIZ YOĞUNLUK ŞU ANDA DA DEVAM EDİYOR

Bu kapsamda kuaför Ahmet Veysel Yırtıcı; “Özellikle bayram arifesinde, biz kuaför ve berberler olarak büyük bir yoğunluk yaşıyoruz. Misafirlerimizi bayrama en iyi şekilde hazırlamak için yaklaşık on gün öncesinden başladığımız yoğunluğa şu anda da devam ediyoruz. Çalışma saatlerimiz normalde sabah dokuzdan akşam yirmiye kadar iken, son üç-dört gün bu süreye ek olarak dört-beş saat daha ekleyerek gece yarısına kadar çalışıyoruz. İşletmemizde sadece saç ve sakal tasarımı yapmakla kalmıyor, renklendirme, fermantasyon, keratin işlemleri ve kişisel bakım hizmetleri gibi çeşitli hizmetler de sunuyoruz.

Screenshot 1-23

BAYRAM TRAFİĞİNE GİRMEK İSTEMEYEN MÜŞTERİLER RANDEVU ALMALILAR

Fiyatlarımıza gelince, personel ve kişisel hizmetler için fiyatlarımız sırasıyla ortalama 400 ile 500 TL ve 600 ile 750 TL arasında değişmektedir. Randevusuz müşteri kabul etmiyoruz çünkü bu, sistemimizin düzenini bozuyor. Zamanı en iyi şekilde kullanmak için hem müşterilerimizin hem de bizim için randevulu çalışmak en iyi yöntemdir. Bayram trafiğine girmek istemeyen müşteriler randevu alıp geldiği taktirde beklemeden işlemini gerçekleştiriyoruz. Randevularımız yaklaşık bir hafta öncesinden doluyor ve herkes randevusuna zamanında gelip gidiyor, böylece kimsenin beklemesine ya da rahatsız olmasına yol açmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Screenshot 2-19

Editör: Çağatay Gedik