Kahramanmaraş, önemli bir tıbbi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sütçü İmam Üniversitesi ve Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği İnflamasyon ve Rejuvenasyon Sempozyumu, Ramada Otel'de büyük bir katılımla gerçekleşti.  Ramada Otelde düzenlenen İnflamasyon ve Rejuvenasyon Sempozyumu’na önde gelen Dermatoloji Uzmanları, Doçent ve Profesörler katıldı. Gerçekleştirilen sempozyumda deri hastalıkları ve kozmetik işlemlerle ilgili güncel ve yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Profesör Dr. Perihan Öztürk ve Server Serveroğlu'nun düzenlediği önemli kongre yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 06 28 At 17.57.56

KAHRAMANMARAŞ’TA BİLİM VE DAYANIŞMA: DERMATOLOJİ UZMANLARI BİR ARAYA GELDİ

Erciyes Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör Dr. Murat Borlu, sempozyuma katılmak için Kahramanmaraş'a geldi. Borlu, Profesör Dr. Perihan Öztürk ve Server Serveroğlu'nun düzenlediği bu önemli kongreye katılmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi; "Kongrenin isminden de anlaşılacağı gibi, inflamatuar kronik deri hastalıklarına çözüm ararken, kozmetik ve estetik yöntemlerin en yeni metotlarını da genç meslektaşlarımıza öğretmeye çalışıyoruz ki bunlar ehil olmayan kişilerin elinde yanlış işlemlere maruz kalmasın. Doğru insanların elinde insanlarımız istedikleri sonuçları elde edecek doğru yöntemlerle sonuç bulsun. Bu tür etkinlikler bilimsel gelişmeleri takip etmek ve öğrenciler için en iyi eğitim yöntemlerini uygulamak açısından önem taşıyor.” Ayrıca, bu tür aktivitelerin Kahramanmaraş'ın yeniden canlanmasına katkı sağladığını ifade etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör Doktor Perihan Öztürk ise, "Burada yaklaşık iki yüz dermatoloji uzmanını, Profesör, Doçent, ve asistanları bir araya getirmekten gurur duyuyorum. Amacımız, deri hastalıkları ve kozmetik işlemlerle ilgili güncel bilimsel gelişmeleri değerlendirmek ve bu bilgileri meslektaşlarımıza doğru biçimde aktarmak” dedi. Aynı zamanda Öztürk, Kahramanmaraş'ın deprem bölgesi olduğunu ve deprem sonrası meslektaşlarının şehrin kalkınmasına destek vermek amacıyla katılım gösterdiğini belirterek, bu desteğin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi'ne organizasyon için verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Muhabir: MELİKE ALGAN