Başlıksız-1-251

Kahramanmaraş’ta para ödüllü irişgit yeme yarışması Kahramanmaraş’ta para ödüllü irişgit yeme yarışması

Cumhur İttifakı’nda, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerdeki işbirliği için her iki parti heyetlerinin yaptığı görüşmelerde sona gelindi. Çalışmalara son şeklini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli verecek. İki liderin bu hafta içinde bir araya gelmesi bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimle ilgili yapılan anketler sonrası 6 belediye başkanını yeniden aday göstermeyeceği öğrenildi. Kulislerden yansıyan bilgilere göre, söz konusu belediye başkanlarının büyük bir çoğunluğu deprem bölgesinde bulunuyor. Erdoğan'ın AK Parti yönetimindeki Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Kilis ve Şanlıurfa'da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı konuşuluyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Mayıs'ta olduğu gibi yerel seçimlerde de büyük bir değişime gitmesi bekleniyor. Buna göre, Kahramanmaraş’ta da Büyükşehir Belediyesi dahil AK Parti belediyelerinin bulunduğu 10 ilçe de mevcut Belediye başkanlarıyla devam edilmeyeceği öğrenildi.

Editör: Melisa Türkmen