Çabukel, Ekmekçi Mahallesi’nde esnafların sorunlarını dinledi

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve beraberindeki heyet Ekmekçi Mahallesi’nde bulunan esnafları ziyaret edip, onların sorunlarını dinledi.

İyi Parti İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İyi Parti İl Teşkilatı, sahada halkın sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Tarihi Kahramanmaraş Kalesi’nin karşısında bulunan Ekmekçi Mahallesi esnaflarını ziyaret eden İyi Parti İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Sarayaltı Köprülü Kavşak Projesi nedeniyle bölgede yapılması gündemde olan kamulaştırma hakkında konuştu. Esnaf ziyareti sırasında basın açıklaması yapan İyi Parti İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, yapılacak olan kamulaştırmada iş yerlerine değerinin çok azı bedel biçildiğini belirtti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni bu konuda yapılan yanlıştan dönmeye davet eden Çabukel, yapılacak olan kamulaştırmayı vicdanlara sığacak şekilde hakkaniyetle yapılması gerektiğini vurguladı.

BELİRTİLEN KAMULAŞTIRMA BEDELLERİ VİCDANA SIĞMAZ

Belirtilen kamulaştırma bedellerinin vicdana sığmayacağını ifade eden Çabukel, belirlenen bedellerin çevredeki iş yerlerinin metrekare fiyatı emsal gösterilerek yapılması gerektiğini söyledi. Çabukel, “Kanlıdere Köprüsü’ne kadar olan bütün iş yerlerini yıkacaklarmış. Buradaki iş yerlerinin hepsi 4 katlı, 5 katlı işyerleri ve inanılmaz komik rakamları vermişler. Sayın Güngör, size selam gönderiyorum. Kahramanmaraş’ta yaşamadığınızı biliyoruz. Kahramanmaraş’ta oturmadığınızı biliyoruz. Kahramanmaraş’a yabancı olduğunuzu da biliyoruz. Ben Kahramanmaraş İyi Parti İl Başkanı olarak sizinle birlikte 20-30 emlakçı gezelim. 3+1 olup, bir milyon TL’nin altında daire gösterin diyelim. İnanın gösteremezler. İnanın bir milyon TL’ye 3+1 daire gösteremezler. 4+1 daire gösteremezler. 5+1 daireyi gösteremezler. Ancak, siz burada mali olarak o dairelerden kat kat daha yüksek olması gereken iş yerlerini kelepir fiyata alıyorsunuz, kamulaştırıyorsunuz. Bu insanların 30 yıllık, 40 yıllık haklarını gasp ediyorsunuz. Buna göz yummamız mümkün değil. Biz İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak buradaki esnaflarımızı dinledik. Esnaflarımız şunu istiyor; Çevredeki emsal iş yerlerinin metrekare fiyatlarının en az miktarı neyse o miktar üzerinde kamulaştırma yapın istiyorlar. Bu insanlara “size 500 bin TL veriyoruz, bir milyon TL veriyoruz. Gidin hakkınızı mahkemelerde arayın” demek Kahramanmaraş’a yabancı olmaktır. Bu insanlar siz 5 milyon TL verince de belki mahkemeye gidecekler. Davalarını açacaklar. Elbette bu onların hakkı. Ancak, sizin rakamlarınıza göre, yönettiğiniz ülkedeki enflasyon yüzde 70, yüzde 80. Başka grupların rakamlarına göre yüzde 150, yüzde 200. Bu kadar enflasyonun olduğu yerde bu yaptığınız kamulaştırma bedelleri, vicdanlara sığmaz. Hakkaniyete sığmaz. İyi Parti olarak iktidara geldiğimizde sizin kelepir fiyata kamulaştırdığınız bu iş yerlerinin işletmecilerine arsa vereceğiz, konut yapacağız veya iş yerleri yapmaları için onlara adres göstereceğiz. Mağduriyetlerini gidereceğiz, bunu duymanızı istiyorum. Bu sese kulak verin, lütfen daha fazla geç olmadan, bu insanları daha fazla zor duruma düşürmeden buraya gelin” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER