14 Mayıs Çiftçiler Günü münasebetiyle Kahramanmaraş Ziraat Odası Başkan heyeti Ankara’ya ziyaret gerçekleştirerek Türkiye Ziraat Odası Başkanlığı’nın danışma toplantısına katıldı. Yaklaşık dört saat süren toplantıda, üreticilerin sorunları, yaklaşan buğday hasadı, sulama ve hayvancılık gibi birçok konu ele alındı.

Ülke genelinde yaşanan tarımsal sorunların çözümüne yönelik önerilerin tartışıldığı toplantıya; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanları da katılım gösterdi.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 16.27.28

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, üretimin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, ziraat odalarının her zaman sahada üreticinin yanında olduğunu belirtti.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 16.27.29 (1)

TARIMSAL ÜRETİM VE ÇİFTÇİLERE VERİLEN DESTEKLER ÖNEMİNİ KORUYOR

Kahramanmaraş Ziraat Odası başkanları danışma toplantısının ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret etti. Yapılan nazik ziyaret, deprem sırasında üreticilere yapılan yardımlar dolayısıyla bir nezaket ziyareti olarak gerçekleştirildi. Başkan Yavaş'a teşekkürlerini sunan Ziraat Odası Başkanları, tarımsal üretim ve çiftçilere verilen desteklerin önemine dikkat çekti.

Whatsapp Image 2024 05 15 At 16.27.29

Yapılan bu toplantı ve ziyaret hem Kahramanmaraş nezdinde hem de ulusal düzeyde iş birliğinin ve dayanışmanın önemini ortaya koydu.

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN