31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler yaklaşırken, aday adayları yavaş yavaş sahaya çıkmaya başladı. Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından kentin bir an evvel toparlanması ve normalleşmesi adına, seçimler büyük önem arz ediyor. Vatandaşlar, AK Parti’den çıkacak Büyükşehir Belediye Başkan adayının, şehri bilen ve tanıyan bir ismin olması gerektiğini belirterek, Kahramanmaraşlı olmayan ve şehrin sorunlarını bilmeyen, tabiri caizse ‘ithal isimlerin’ adaylığına sıcak bakmıyor.

Depremde hasar gören 5 asırlık cami ibadete açılmayı bekliyor Depremde hasar gören 5 asırlık cami ibadete açılmayı bekliyor

WhatsApp Image 2023-11-19 at 15.06.08

BAZI İSİMLER ÖN PLANDA

 Yapılan kamuoyu çalışmalarında Kahramanmaraş halkı tarafından, şehirde ki problemlerin çözüme kavuşması adına yabancı bir ismin aday olarak gösterilmesi tercih edilmezken, mevcut başkan Hayrettin Güngör’ün depremi yaşamış biri olarak daha fazla hizmette bulunacağı ve yabancı bir isimden daha fazla katkı sağlayacağı görüşü mevcut. Başkan Güngör’ün yanı sıra vatandaşlarda, ‘Celalettin Güvenç, Fatih Mehmet Erkoç, Osman Okumuş, Ahmet Özdemir, Fırat Görgel gibi kentte yıllarca çeşitli görevlerde bulunmuş, halkla iç içe ve kentin sorunlarını yakından bilen, takip eden isimler aday gösterilmeli’ düşüncesi hakim.