Kahramanmaraş’ın Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçeleri, 208 MOBESE kameralarıyla 7 gün 24 saat canlı olarak takipte. Bu kameralardan 85’i Büyükşehir Belediyesi’ne, 123’ü ise İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait. Kameralar, özellikle trafik denetimlerinin daha verimli yapılması ve güvenliği sağlamak adına şehrin ana arterleri ile yoğunluğun çok olduğu kavşaklarda bulunuyor. MOBESE sistemi sayesinde güvenlik güçleri olaylara anında müdahale edebilirken, vatandaşlar da daha güvenli ve düzenli bir trafik ortamında seyahat edebiliyor.

Ekran Görüntüsü 2024 06 03 175020

VATANDAŞLAR, MERKEZ İLÇELERDE 7 KAMERAYA ERİŞİM SAĞLAYABİLİR

Kentte bulunan MOBESE kameralarından 7’si, vatandaşların erişimine açılmış durumda. Vatandaşlar, bu kameraları Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesi üzerinden “kamera.kahramanmaras.bel.tr” adresinden veya cep telefonlarına indirebilecekleri “Kahramanmaraş Canlı Kameralar” mobil uygulaması aracılığıyla izleyebilirler. Böylelikle şehirdeki trafik durumu ve güvenlik konusunda anlık bilgi sahibi olabilirler. Vatandaşların erişimine açılan bu kameraların mevkiileri şu şekilde; Boğaziçi Kavşağı, 2 adet Kapalı Çarşı, Malik Ejder Türbesi, Şelale Kavşağı, Ulucami, Tavşantepe Kavşağı.

İLÇE MEYDANLARININ KAMERA GÖRÜNTÜLERİ DE İZLENEBİLİYOR

Ayrıca şehrin; Afşin, Çağlayancerit, Elbistan, Ekinözü,, Göksun, Nurhak, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinin meydanlarında bulunan MOBESE kameralarıda aynı web sitesi ve mobil uygulama üzerinden izlenebiliyor.

Ekran Görüntüsü 2024 06 03 175030

Editör: Didem Kayabaşı