Yaza hareketli giriyoruz” sloganıyla çocuklar için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çeşitli branşlarda açılan Yaz Spor Okullarına kayıtlar başlamış durumda. Kurslardan, 3-18 yaş arası çocuk ve gençler ücretsiz şekilde faydalanabilecek. Başvurular ise E-devlet kapısı üzerinden “Spor Bilgi Sistemi” uygulamasından yapılacak. Antrenmanlar ise 27 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek. Okuyucular ise, spor branşlarının nerede yapılacağı gibi araştırmalar yapıyor.

İşte Kahramanmaraş’ta spor branşlarının yapılacağı adresler;

Batıpark Spor Kompleksi’nde; futbol, güreş, teakwondo, cimnastik, halter, basketbol, karete, yüzme, judo ve voleybol kursları verilecek.

Merkez Spor Kompleksi’nde; Futbol, jimnastik, boks, tenis, bisiklet, masa tenisi, atletizm, eskrim ve okçuluk kursları verilecek.

Osman Sayın Spor Salonu’nda; Basketbol, cimnastik, voleybol, okçuluk ve wushu kursları verilecek.

Dulkadiroğlu İlçe Müdürlüğü’nde; Futbol, atıcılık, teakwondo, oryantring, tenis, güreş, jimnastik ve atletizm kursları verilecek.

Onikişubat Yüzme Havuzu’nda; Yüzme, bedensel engelliler, bedensel engelliler, görme engelliler, işitme engelliler ve özel sporcular için yüzme kursları verilecek.

Gençlik Merkezi’nde; Badminton, voleybol, geleneksel okçuluk ve teakwondo kursları verilecek.

Havalı Tabanca Atış Poligonu’nda; Satranç ve havalı tabanca kursları verilecek.

EXPO 2023 Alanı’nda; kano kursu verilecek.

Necip Fazıl Konteyner Kent’te; Yüzme kursu verilecek.

Onikişubat Tenis Kortları’nda; Tenis kursu verilecek.

Kuyumcukent Konteyner Kent’te; Yüzme kursu verilecek.

Uydu Kent Konutları’nda; Yüzme kursu verilecek.

Editör: Didem Kayabaşı