Kadınların kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da kadınların iş dünyasında daha etkin rol alabilmeleri için çeşitli faaliyetler sürerken, Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) tarafından Dulkadiroğlu Murat Akkurt Gençlik Merkezi’nde program düzenledi. Düzenlenen programda kadınların girişimcilik yeteneklerinin geliştirilmesi, özgüvenlerinin artırılması ve iş dünyasında daha başarılı olabilmeleri için çeşitli konularda eğitimler verildi. Programa, KAGİD Başkanı Neşe Yıldızhan, AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, Yeniden Refah Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Betül Hurç, Kahramanmaraş Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Özay, Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Özbaş Arıkan, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sermet Çuhadar ve çok sayıda davetli katıldı.

I M G 0252

KAYBETTİĞİMİZ CANLARIN ACISININ TARİFİ MÜMKÜN DEĞİL

Programın açılış konuşmasını yapan KAGİD Başkanı Neşe Yıldızhan, “6 Şubat saat 04:17’de saniyeler içerisinde hepimizin hayatı değişti. Hal bu ki hepimizin birkaç saat sonrası için yeni güne dair farklı farklı planları vardı. Kaybettiğimiz canların acısının tarifi mümkün değil. Tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Derneğimizin Kurucusu Hayatını kadınların güçlenmesine, haklarını savunmaya adamış güzel insan Kibar Özdemir’i ve üyelerimiz Gül Çitil Yolun, Emine Yolun, Leyla Reyhanlı ve Fulya Karaturna rahmetle anıyoruz. Birçoğumuz iş yerimizi evimiz kaybettik. İşlerimize ara vermek durumunda kaldık. Yaşadığımız felaketin etkilerini ruhumuzdan ve beynimizden atamıyoruz. Ancak yeniden ayağa kalkmak ve bu bilinçle hareket etmek gerek. Bu şehri yeniden ayağa kaldırmak sadece yöneticilerin görevi değil. Her birey üzerine düşeni yapmalıdır. Omuz omuza verirsek geleceği daha sağlam inşa ederiz. Eleştirdiğimiz kadar çaba sarf etmemizde gerek.

I M G 0235

BİLGİLİ KADINLAR BİLGİLİ EVLATLAR YETİŞTİRİR

Bilgili kadınlar güçlüdür. Bilgi kadınlar bilgili evlatlar yetiştirir. Etrafına ışık saçar. Bu anlamda öğreneceğimiz her bilgi bir hazinedir. Kişisel Gelişim Eğitim Programının gerek günlük yaşantımızda ve gerekse de iş hayatımızda bakış açımızı değiştireceğine inanıyorum. 3 günlük program sonunda bunu daha da iyi anlayacağımıza eminim.  Öncelikle bu eğitim programını hazırlayan Dernek Yönetim Kurulu Üyemiz Eğitim Koordinatörümüz Sayın Feyza Küçükdağlı başta olmak üzere yine dernek üyelerimiz Eğitmenlerimiz Seher Kocaoğlu ve Şule Nur Çokyiğit’e ve bizi kırmayarak Gaziantep’ten gelen eğitmenimiz Sayın Şahin Önel’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

I M G 0264

BU DERSLER, HAYATIN HER ALANINDA HEPİMİZ İÇİN TEMEL EĞİTİMLERDİR

Düzenlenen etkinliğin Kahramanmaraşlı kadınlar için çok anlamlı bir etkinlik olduğunu söyleyen Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Özbaş Arıkan ise şu sözleri kaydetti; “Eğitimlerde özgüven, yetenek geliştirme, yöneticilik, kaygı ve stres yönetimi, iletişim teknikleri, beden dili, hitabet ve diksiyon gibi konular ele alınacak. Bu dersler, hayatın her alanında hepimiz için temel eğitimlerdir. Eğitim, hangi konuda olursa olsun, hangi yaşta veya meslekte olursak olalım, sürekli devam etmesi gereken bir kavramdır. Eğitimler, hayatın her alanında farklı bakış açıları kazanmamıza yardımcı olacaktır. Bu eğitimler, genç girişimciler, ticari girişimciler ve sivil toplum alanında çalışanlar için çok değerli ve önemlidir.

GÜÇLÜ KADINLAR, GÜÇLÜ TOPLUMLARI OLUŞTURUR

Eğitim, ticari girişimciliğin yanı sıra sosyal girişimciliğin de bir parçası olduğu için çok değerli. Kadın girişimcileri her alanda desteklemek, bu eğitimlerin devamlılığını sağlamak çok daha önemli. Bu eğitimlerin hem sivil toplum alanında hem de ticari girişimcilik alanında çok faydalı olacağına inanıyorum. Başkanımın şahsında tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Güçlü kadınlar, güçlü toplumları oluşturur. Kahramanmaraş'taki her alanda çalışma yapan kadınların arkasında olduğumuzu ve her zaman destek vereceğimizi belirtmek istiyorum.”

Muhabir: RIDVAN GÖKÇE