ASYA depolarına ilk günden bu yana 5 bin 289 yardım tırı gönderildi ASYA depolarına ilk günden bu yana 5 bin 289 yardım tırı gönderildi

IMG_20230225_103812IMG_20230225_1038356 Şubat’ta Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde meydana gelen depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Deprem nedeniyle birçok insan evsiz kalırken, başta belediyeler, STK’lar, siyasi partiler ve yardım kuruluşları deprem bölgelerine yardımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda İyi Parti teşkilatları da yardım seferberliği başlatarak, Kahramanmaraş’a konteyner ve çadırkent kuruyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi karşısı Üngüt Mahallesi sınırlarına kurulan çadır kentte vatandaşların yemek ihtiyacı da karşılanıyor.

Herkese teşekkür ederim

Yardım faaliyetlerinin koordinesinde yer alan  İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: “İYİ Partili Milletvekillerimiz, Genel İdare Kurullarımız ve teşkilatlarımız görevlendirildi, bölgeleri gezdik. İlk günler arama kurtarma çalışmalarına katıldık daha sonra tüm teşkilatlarımızla hızla bölgenin ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bana Kahramanmaraş verildi. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen teşkilatlarımızla komşu kentimiz Kahramanmaraş’a destek vererek burada bir yaşam alanı oluşturma gayretindeyiz. Şu anda çadır kentimiz altyapısıyla birlikte tamamlandı ve talepte çok fazla. Arkasından da konteyner kente geçerek inşallah onu da tamamlayacağız. Benim memleketim Kayseri ve şehrimde şuan 30 bin Maraşlı yaşıyor onları en güzel şekilde misafir ediyoruz.  Buradan Kayseri'ye bütün halkımıza iş adamlarına, destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş bize en yakın il, biz buradan sorumluyuz. Allah böyle afetleri ülkemize tekrar yaşatmasın. Ölenlere rahmet diliyor, kalanlara başsağlığı diliyoruz. Yaraları hep birlikte saracağız.”