Gözübol yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Yetkilileri ve insanları yanlış düşünmeye sevk eden bu yanlış bilgileri yaymanın büyük vebali vardır. Yanılgıları önlemek ve toplumu aydınlatmak için doğru bilgileri sunuyoruz. Bu bilgiler Kahramanmaraş Belediyemizin ve pek çok hemşerimizin malumudur. Kahramanmaraş Öğrenci Yurdu 250 m2 arsa üzerinde yapılmış 6 katlı bir yapıdır. Alaeddin 
Kısakürek başkanlığında Kahramanmaraş Okutma ve Yardım Derneği yönetim kurulu, satın aldığı yurt arsasının kamu arsası şeklinde güvencede olması öngörüsü ile arsanın yarısını İl Özel İdaresi’ne, diğer yarısını Maraş Belediyesi’ne bağışladıktan sonra, irtifak hakkı tesis  edilerek üzerine dernek tarafından 1965 yılında ruhsatlı yurt binasını inşa edilmiştir. Bu durum, belgeleri ile herkesin malumudur. Yıllarca öğrencilerin barındığı yurt binasına, eskimesi sonucu 90’lı yıllardan sonra uzun süre  öğrenci alınmamış, kullanım dışı kalmış, burs verilen öğrencilerle görüşmeler, kahvaltılı toplantılar yapılmıştır. 2013 yılından başlayarak eski yurt binası yerine depreme dayanımlı ve konforlu inşa edilen yeni yurt binası 2016 yılında bitirilerek hizmete alınmıştır. 50 öğrenci kapasiteli yurdumuz, her odasında duş kabini, lavabosu, kantin, etüt salonları ile öğrencilerin huzurlu yuvasıdır. 
 

Öğrenci Yurdumuz müracaat eden tüm öğrencilere açıktır. Yurdumuzda çok değerli öğrencilerimiz mutlu ve huzurlu üniversite tahsilini yapmaktadır. Rahmetli Sıtkı Güvenç  vekilimizin evladı ve değerli Maraşlı hemşerilerimizin evladı yurdumuzda kalmıştır, kalmaktadır. 2017 yılından beri bazı seneler 40-45, bazı seneler 25-30 öğrencimiz oldu. Türkiye ilk 200 içinde yer alan 18 Tıp Fakültesi öğrencisi yurdumuzda öğrenime başladı. Kahramanmaraş’tan gelmiş çok değerli öğrencilerimiz var. Yeni gelecek olanları da bekliyoruz. Tüm hemşerilerimizi de yurdu ziyarete bekliyoruz. 3000 m2 arsa, 20 milyon dolar diye yalan haber yapmak iyi niyetten yoksundur. Geçmiş dönem dernek başkanlarımız tarafından yurdumuzun bitişiğinde 120 m2 ek arsa satın alınmıştır. Yurt binasının doğu tarafındaki bu alanın otopark olarak kullanıldığı şeklinde yayılan haber doğru değildir. Bu alan öğrencilerimizin gezinme yeri ve bir kısım faaliyetlerin yapıldığı, yurt bahçesidir. Depremden sonra yurdumuz İstanbul Valiliği ve Dernekler Masasının bilgisi içinde  depremzedelere açılmış ve bir kısım hemşerilerimiz değişik süreler ile yurdumuzda kalmıştır. Derneğimiz reklamsız ve gösterişsiz olarak Kahramanmaraş Belediyemizin ve 12 Şubat Belediyemizin bilgisi ve ilgisi içinde depremzedelere yardımlarını yapmıştır. Üniversite  tahsilinde maddi zorlukları olan öğrencilerimize derneğimiz gösterişsiz şekilde ve öğrencilerimizi mahcup etmeden burslarını vermektedir. Derneğin ayrı ve müstakil Burs Hesabı mevcuttur. Katkı yapmakta olan hemşerilerimiz bilirler. Eş zamanlı görsel medyada ve sosyal medyada başlatılan asılsız beyan ve bildirimlerin  kaynağı ve gereği derneğimizin dikkatindedir. Öncelikle bu yalan beyanlardan haberdar olan insanlarımızı bilgilendirmek ve toplum vicdanını uyarmak için saygıyla sunarız.”

Murat Kozalak aday adaylığını açıkladı Murat Kozalak aday adaylığını açıkladı

IMG_7983

IMG_7985-1

Haber Merkezi