Aydoğar yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Hizmet - İş Sendikası Kahramanmaraş şubesi geçtiğimiz günlerde iktidar partisi Büyükşehir adayı ile Mehmet Akif Kültür Merkezinde sendikaya bağlı üyelerin zorunlu katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi.

Bugünde biz Hizmet- İş sendikası Kahramanmaraş şubesi başkanını telefonla aradık. Kendisinden böyle bir program bize de yapmasını, sendika üyesi işçi kardeşlerimiz ile bir araya gelerek hizmetlerimizi ve projelerimizi anlatmak için talepte bulunduk.

Ancak talebimiz başkan tarafından geri çevrildi. Bunu yapamayacağını açıkladı. İşin kötü yanı ise telefonda bizlere biz Yeni Sendika anlaşması için toplandık dedi. Sizlere soruyorum İktidar Partisi Adayı başkan seçildi de bizim mi haberimiz yok. Sevgili Kahramanmaraşlı hemşerilerimiz bizler Yeniden Refah Partisi olarak sizden aldığımız güç ve destekle inşallah seçimlerde sandıklardan birinci parti olarak çıkacağız. Seçim süresince adil ve eşit davranması gereken tüm kuruluşların etik şekilde davranmasını bekliyoruz.

Halkımızın gönül verdiği Yeniden Refah Partimize yapılan bu saygısızlığı kabul etmiyoruz. Bizim ile Sendika üyesi kardeşlerimiz arasına girmeye kimsenin hakkı yoktur."

Kaynak: haber merkezi