IMG_2905

Trabzon Caddesi’nin yeni hali göz kamaştırıyor Trabzon Caddesi’nin yeni hali göz kamaştırıyor

Sosyal belediyecilik anlamında ciddi çalışmalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, EXPO 2023 projesiyle Kahramanmaraş’ı dünya şehri yapma yolunda istikrarını sürdürüyor. İçerisinde 7’den 70’e her kesime hitap edecek aktivitelerin bulunduğu ve yaşanan 6 Şubat depremlerinin ardından vatandaşların rehabilitasyona ihtiyaç duyduğu zamanlarda, Başkan Mahçiçek’in şehre kazandırdığı EXPO projesinin açılış tarihi netleşti. Başkan Mahçiçek, Onikişubat Belediye Binası’nda basın mensuplarıyla bir araya gelerek dev projenin açılış tarihini açıkladı. EXPO’nun bir dünya projesi olduğunu, bu projeyi şehre kazandırmanın kolay olmadığına vurgu yaparak beklenen günün geldiğini söyledi.

DEVLETTEN 1 LİRA PARA ALMADAN YAPTIK

EXPO projesinin devlet desteği almadan şehre kazandırıldığını belirten Mahçiçek, şu sözleri kaydetti, “Kahramanmaraş’ın en büyük eksiği olan tanıtım eksikliğini EXPO projesiyle hem ulusal boyutta, hem de uluslararası boyutta bitireceğiz. EXPO gibi uluslararası bir projeyi almak kolay değil. Bizden başka talip olan çok sayıda ülke vardı ama yaptığımız çalışmalarla bu sıkıntıları aştık ve devasa projeyi şehrimize, Kahramanmaraş’ımıza kazandırdık. Ben bile bazen bunu nasıl yaptık diye düşünüyorum. Bir ilçe belediyesinin yapabileceği şey değil bunlar ve devletten 1 lira para almadan yapılabilmesi gerçekten mümkün değil.

IMG_2860

PROJELERİN YÜZDE 100’Ü TAMAMLANDI

Normalde açılışımızı bildiğiniz üzere 2023’ün Nisan ayında gerçekleştirecektik fakat Şubat ayında çok büyük bir felaket yaşadık. Hem de merkez üssü Kahramanmaraş olan bir deprem felaketi. Memleketin önemli bir kısmı yıkıldı ve olumsuz bir atmosfer oluştu. Bizler boş durmadık, çalışmalarımıza hızla devam ettik ve kararlı bir şekilde bu projeyi şehrimize tekrar kazandıracağımıza söz verdik. Toparlanma sürecine girdik ve depremin üstünden birkaç ay sonra çalışmalarımıza geri başladık. EXPO sergi alanımızda ki projelerin yüzde 100’ü tamamlanmış ve hazır durumda, sizlerde gezdiniz gördünüz. İnşallah 14 Ekim’de bu projeyi açacağız.

AÇILIŞA 22 ÜLKEDEN ZİYARETÇİ GELECEK

Projenin açılışına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesini çok isterdik fakat kendilerinin çok yoğun bir programı var. Kendisinin gelme imkânını maalesef sağlayamadık. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz gelecek inşallah. Büyük ihtimalle Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ’da gelecek. Uluslararası düzeyde de 22 ülkeden katılım olacak.”

IMG_2849

Haber: Eyüp Kağan Atlı