Aile ve Gençlik Fonu yönetim kurulu tarafından yönetilecek olan ve yeni evlenecek 18-27 yaş arasındaki gençlere tanımlanan 150 bin TL evlilik kredisinin başvuruları, içinde Kahramanmaraş’ın da bulunduğu pilot iller olarak seçilen deprem bölgesindeki illerde öncelikli denenmeye başlanacak. 150 bin TL tutarındaki evlilik kredisi, 2 yıl geri ödemesiz olacak ve 4 yılda geri ödeme şartıyla verilecek. Bu kapsamda çeyiz malzemeleri olarak birçok çeşidi bünyesinde bulunduran Kahramanmaraş’ın alışveriş merkezi Çırağın AVM Müdürü Ferhat Çırak, gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

WhatsApp Image 2023-12-17 at 13.01.01

WhatsApp Image 2023-12-16 at 10.59.57 AM

ORTALAMA 110 BİN TL’YE ÇEYİZ PAKETİ TAMAMLANABİLİYOR

Verilecek olan 150 bin TL kredinin her şeye yeteceğini belirten Çırağın AVM Müdürü Ferhat Çırak; “Yeni evleneceklere verilecek, 150 bin TL'lik, 2 yıl ödemesiz ve faizsiz devletimizin açıkladığı bir kredi var. Bu kredi baktığımız zaman çeyiz paketi almaya fazlasıyla yeter. Bizim de Çırağın AVM olarak kendi kampanyalarımız mevcut zaten. Mobilyalar ve beyaz eşyalar var. Şu anda kampanyada olan mobilya paketimizi 60 bin TL'ye, beyaz eşya paketimizi 50 bin TL’ye satıyoruz. Ortalama 110 bin TL’ye çeyiz paketi tamamlanabiliyor. Bir buzdolabının ortalama fiyatı 20 bin ila 40 bin TL arasında değişiyor. Çamaşır makinesinin fiyatı 15 bin TL ve 25 bin TL arasında değişiyor. Bulaşık makinesi 10 ve 15 bin TL arasında değişiyor ve yatak odası takımları 20 ila 40 bin TL arasında değişiyor. İçerisinde, masa, sandalye, konsol seti ve oturma grubu bulunan yemek odası takımları 30 ve 50 bin TL arasında satıcıya sunuluyor. Devletimizin açıkladığı 150 bin TL'lik evlilik kredisi pilot il olarak seçilen şehrimiz Kahramanmaraş’ta başlıyor. Vatandaşlarımızın bu krediden yararlanabilmesi için bankalara müracaat etmeleri gerekiyor. Evlilik kredisini alan çiftler bu krediyle evlerini döşeyebilirler. Yatak odası, yemek odası, koltuk takımı, beyaz eşyası hepsi dâhil ortalama bu fiyata çıkıyor zaten mağazamızda. Çırağın AVM’ye gelip evlilik kredilerini gönül rahatlığı ile harcayabilirler, mağazamızın da kampanyalarından yararlanarak herhangi bir eksikleri kalmaksızın alışverişlerini yapabilirler” ifadelerini kullandı.  

Başkan adayı Muharrem Çevik, mahalle ziyaretleri ile gönülleri fethediyor Başkan adayı Muharrem Çevik, mahalle ziyaretleri ile gönülleri fethediyor

Ekran görüntüsü 2023-12-17 141325

"Haber: Melisa Türkmen"

Editör: Melisa Türkmen