5 bin lira ödeme düzenlemesinden 4 milyon kişi yararlanacak 5 bin lira ödeme düzenlemesinden 4 milyon kişi yararlanacak

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) kuruluşunun 106'ncı yılında, 62. Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Birliğin Fatih'teki merkez binasında gerçekleşen kurul toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, MTTB Başkanı Tahsin Başarı ve davetliler katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Söyledikleri şey Hamas da Hamas

AYASOFYA'YI AÇMAK DA BİZLERE NASİP OLDU 

Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birliğimiz benzer pek çok sivil toplum kuruluşu gibi 12 Eylül darbesinin enkazı altında kalmıştır. Kalbi ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla çarpan büyüklerimizin ve gençlerimizin ısrarlı takibiyle birliğimiz 2008'de tekrar faaliyete geçmiştir. Milli Türk Talebe Birliği yaklaşık 107 yıllık tarihiyle, ülkemiz gençliğinin önünden maziden atiye kurulan bir köprü olmayı sürdürmektedir. Çanakkale Savaşı döneminde başlayıp, Milli Mücadele ve Cumhuriyetin çeşitli evrelerine kadar uzanan süreçte, birliğimiz daima milletimizin saldırı altındaki değerlerinin savunucusu olmuştur. Türkçe hassasiyetinden, Bulgaristan'daki Türk mezarlarının tahribine karşı çıkmaya, Hatay'ın anavatana katılması ısrarından, Sovyet tehdidiyle mücadeleye, Kıbrıs meselesini sahiplenmekten Doğu Türkistan ve Kerkük'teki gelişmelere, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması davasından, büyük Türkiye vizy0onuna kadar gerçekten çok geniş bir yelpazede bunun örneklerini görmek mümkündür. Biz de gençlik yıllarımızda bu çatı altında pek çok faaliyete katıldık. Pek çok kültür ve sanat programında bilfiil yer aldık. Özellikle de üstadımızın jübilesiyle alakalı burada bir seçim yapıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Söyledikleri şey Hamas da Hamas

Bu koltuklar o zaman yok. İki arkadaş finale kaldık. Bir arkadaşım o kendine göre çok uzunca bir üstadın bir takdimini hazırladım ben de bir a4'ün yarısı kadar bir takdim hazırladım. Üstadımızın bazı ifadeleri çok ağırdı ve diğer arkadaşıma onu yaptırmadı, görevi fakire verdi. Jübilesini spor sergi sarayında yapıyoruz. Bugünkü Harbiye'de bulunan o salonun yerinde spor sergi sarayı vardı, İstanbul'un büyük spor salonu orasıydı. Orada yapıyoruz. Tribünler çöktü, muhteşem bir katılım ve üstadımızın burada başlayan o jübile serüvenini İzmir, Ankara, devam ettirdik. Şimdi Ayasofya'yı konuşuyoruz. Ayasofya'da su terazisinin Sultanahmet'te önünde bulunuyoruz, konuşmacılar orada. Miting meydanda, devasa. O meydandaki mitingde, az önce de söylendiği gibi üstadımız orada Ayasofya açılacak, Ayasofya açılacak,  hem de nasıl açılacak diyerek o günden işaret fişeğini yaktı. Elhamdülillah Ayasofya'yı açmak da bizlere nasip oldu. Milli Türk Talebe Birliği'nin en önemli özelliği ülkemizdeki milliyetçi ve mukaddesatçı gençlerin tamamını kucaklamayı başarabilmesidir" diye konuştu. 

YATIYORLAR KALKIYORLAR, SÖYLEDİKLERİ ŞEY HAMAS DA HAMAS 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda İsrail Filistin olayını hep birlikte dünyada takip ediyoruz. Neler olduğunu hep birlikte görüyoruz. Müslümanlar buna layık mı değil. Ama yanlışlarımız, eksiklerimiz var. Bütün Batı dünyası Haçlı emperyalist yapı bir arada. Birbirinden ayrı yanları yok. Dün akşamki ziyaretimde de ne yazık ki bunları gördüm. Cumhurbaşkanında da bunu gördüm diğerinde de. Yatıyorlar kalkıyorlar, söyledikleri şey Hamas da Hamas. Neymiş, 7 Ekim'de Hamas'ın çıkışı, işte bu hali ateşledi diyorlar. Kendilerine şunu söyledim. Şu anda 13 bin çocuk, kadın, yaşlı İsrail tarafından öldürüldü. Bunu niye konuşmuyorsunuz? Rehineler… İsrail'in elindeki rehineler ne olacak? 10 bine yakın İsrail'in elinde şu anda rehine var. Hadi Almanya olarak siz onları verme adımını atın, biz de şu anda Hamas'ın elindekileri almanın gayreti içerisine girelim. Var mısınız buna? Evet diyemiyorlar. Bir hafta sonra İsrail'e gidecek Cumhurbaşkanınız. Atın bu adımı. Biz de karşı adımı atalım. Başka türlü bu olmaz. Ne olursa olsun, dik duracağız, dik. Bundan taviz veremeyiz. Bireysel kariyeri peşinden koşmaktan başka ideali olmayan bir kitle, bizim İstikbalimizi emanet edeceğimiz gençlik olamaz. Birlik, beraberlik, inanç, cesaret ve istikrar içinde hareket eden, ülkesinin ve milletinin meselelerine kafa yoran fikri ve bedeni yetkinliğiyle öne çıkan bir gençlik inşallah bu çatı altında kendini gösterecektir. Birliğimizin sembol isimlerinden üstadın zaman bendedir ve mekan bana emanettir diye ifade ettiği şuura sahip bir gençliğin yetişmesi için üzerimize düşenleri yapmak, bizim de boynumuzun borcudur" diye konuştu. 

"DHA"