150 bine yaklaşan nüfusuyla Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi konumunda bulunan Elbistan, son günlerde özellikle AK Parti İlçe Başkanlığında yaşanan olaylarla gündemden düşmüyor. İddialara göre, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ile de pek barışık olmayan Elbistan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, geçtiğimiz günlerde ilçenin bazı bölgelerine doğalgaz götürülmemesi nedeniyle Armadaş Doğalgaz Şirketi merkezine giderek Afşin-Elbistan Şube Müdürü Cihangir Turan'la konuştu. Başkan, vatandaşa söz verdiğini belirterek, “Bu bölgeye doğalgaz gidecek” dedi. Turan ise bu bölgeye kısa sürede doğalgaz götürülemeyeceğini anlattı. Başkan Tıraş daha sonra binadan çıkarak beraberinde gelen Turan'la tartıştı. Tartışmanın büyümesi ve kalabalık oluşması üzerine polis bina önüne geldi. Bu sırada Tıraş, Şube Müdürü Turan'a caddede yumruk attı, arbede yaşandı. Turan, darp raporu alıp savcılığa suç duyurusunda bulundu.

“İLÇE BAŞKANLIĞININ ASIL HEDEFİNİN MEMLEKET SEVDASI AK PARTİ DAVASI OLMADIĞINI GÖRDÜM”

Aldığı şok bir kararla AK Parti Elbistan İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldız da sitem dolu sözlerle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Açıklamasında İlçe Başkanlığının asıl hedefinin memleket sevdası AK Parti davası olmadığının altını çizen Yıldız, Görev süresi boyunca kendisine ve ekibine mobbing uygulandığını ifade etti. Yıldız, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: "Şahsım ve ekip arkadaşlarım ile birlikte gönül vererek tüm samimiyetimizle canla başla çalıştığım AK Parti Elbistan ilçe kadın kolu başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Çalışmalarım süresince gördüm ki Elbistan ilçe başkanlığının asıl hedefinin memleket sevdası AK Parti davası olmadığı, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizlere telkin ettiği samimi ve dürüst çalışma aşkına uymadığı, makamlarını ve kendilerine tevdi edilen görevin layıkıyla yerine getirilmediği bir ortamda, arkadaşlarım ile birlikte verdiğim mücadeleden rahatsız olunduğu, bana ve ekibime uygulanan mobbing ve psikolojik baskının  dayanılmaz olduğu noktada Kahramanmaraş İl Kadın kolu başkanlığının da verdiğimiz mücadelede bize destek olmadığı, sorunlara umursamaz yaklaşımı sonucunda ben ve yönetim kurulu üyelerimin istifaya mecbur bırakıldığımızı kamuoyuna üzülerek bildiririm. Şahsım olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimin yanındayım."

İlçede yaşanan kavga ve hemen akabindeki istifa olayı 2023 yılında yapılacak olan genel seçimler öncesi AK Parti İl Başkanlığında ne gibi kararlar aldıracak?