Dulkadiroğlu’na Genç Belediye Ödülü Dulkadiroğlu’na Genç Belediye Ödülü

Dünya Yabancı Dil Kursu Kurucusu Mecit Bayton, son yıllarda yurtdışına gitme isteğiyle birlikte artış gösteren dil eğitiminin temellerini gazetemize değerlendirdi. Dil öğrenmenin yalnızca bir dili konuşmak olmadığının altını çizen Bayton, aynı zamanda öğrenilen dilin konuşulduğu ülkenin  kültürünü öğrenmek olduğunu dile getirdi. Dil öğrenmenin yaşı olmadığını ve 7’den 70’e herkesin dil öğrenebileceğini belirten Bayton, Kahramanmaraş’ta dil öğrenimine yeterince ilgi olmadığını söyledi.

Mecit Bayton

DİL ÖĞRENME EĞİTİMİN TEMEL İHTİYACIDIR

Yabancı dil öğrenmenin eğitimin temel ihtiyacı olduğunu ifade eden Bayton, kendi kurumları hakkında da bilgilendirmelerde bulundu. Bayton; “Dünya Yabancı Dil Kursu olarak Kahramanmaraş’ta 23 Yıldır hizmet vermekteyiz. Kahramanmaraş’ın ilk yabancı dil kursuyuz. Dünya ailesi olarak 23 yıllık tecrübemiz ve alanında uzman ekibimizle birlikte eğitime katkı sağlamaya devam ediyoruz. Dil öğrenme, eğitimin temel ihtiyacıdır. Öğrencilerin yeni dil yeni kültür öğrenme ihtiyacı hissetmesi gerekmektedir. Dil öğrenmenin yaşı yoktur. 7’den 70’e herkes dil öğrenebilir. Okul öncesi dönemde görsel eğitilerle dil öğrenmeye başlayan öğrencilerimiz bulunmaktadır. Dil öğrenmek sadece lisan bilmek değil o ülkenin kültürünü de öğrenmektir. Kahramanmaraş’ta yabancı dile yeteri kadar talep bulunmamaktadır. Yabancı dil gereksinimi artmadığı sürece ve önemini halkımıza anlatmadığımız sürece bu böyle devam edecektir” şeklinde konuştu.

db6cb754-1042-4cb5-9dcd-72b22ee6cb69

ÖĞRENİLECEK DİLİN KÜLTÜRÜ ARAŞTIRILMALI

Öğrenilecek dilin konuşulduğu ülkenin kültürünün araştırılması gerektiğini vurgulayan Bayton; “Yabancı dil öğrenmek zor ve imkânsız görülebilir. Dil öğrenmek için öncelikle bir kurstan yardım almanız gerekmektedir. Sizinle aynı dili konuşan ya da sizin gibi öğrenmek isteyen arkadaşlar edinmelisiniz.  Arkadaşlarınızla yabancı dil konuşurken kendinizi daha rahat hissedersiniz. Günlük hayatta kullandığınız kelimeleri yabancı dilde telaffuz edin. Kullandığınız uygulamaların dilini değiştirin. Öğreneceğiniz dilin kültürünü araştırın. Bu sizde merak uyandıracak ve öğrenme isteğiniz artacak. Basit düzeyde kitaplar okuyun. Her gördüğünüz yeni kelimeyi sesli okuyun, bu şekilde kelimeyi hem görmüş hem duymuş hem de okumuş olursunuz” diye konuştu.

KURSİYERLERİMİZİ AİLE BİRLEŞİM SINAVLARINA HAZIRLIYORUZ

Kendi kurumunun sunduğu hizmetleri anlatan Bayton, kursiyerlerini aile birleşim sınavlarına hazırladıklarını söyledi. Bayton; “Bizim sunduğumuz hizmetler; Almanya ve İngiltere A1 aile birleşim sınavlarına öğrencileri hazırlayarak, yurt dışında yuva kuran Kahramanmaraşlı halkımızı deneyimli öğretmenlerimizle sınav başarılarını sağlıyoruz ve vize işlemlerini yapıp ailelerinin yanına gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

66dbb71a-b359-41b5-8fb8-7f3a4b80ee18

DÜNYA’DA ÖĞRENİLECEK İLK DİL TATLI DİLDİR

Bayton, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yeni nesil İngilizce öğretmenleri hazırlamaya devam diyoruz. 23 yıllık tecrübemiz ve uzman kadromuzla Kahramanmaraş’ımıza hizmet veriyoruz. YKS Dil Üniversite hazırlık kursunda 2021-2022 Başarı yüzdemiz yüzde 90’dır. Yetiştirdiğimiz İngilizce öğretmenlerimiz bizim gururumuzdur. Şu an kendi kurumumuzda kendi yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz bizimle birlikte çalışmaktadır. Bu bizim içi gurur vericidir. Düşünün yıllar önce sizin YKS dil hazırlık kursuna hazırlayıp üniversiteye gönderdiğiniz öğrenciniz sizinle birlikte çalışıyor. Bizim için öğrencilerimizin geleceği her şeyden önemlidir. YKS dil hazırlık kursu bizim için bambaşka bir yerdedir. Her öğrenciye tek tek dokunabilmek için 5 öğretmen ve 2 eğitim koçu sadece YKS dil hazırlık kursu öğrencilerimizle ilgilenmektedir. Kontenjanımıza sırf bu yüzden sınırladık. Kadromuz 20 yıldır hiç değişmedi. Her zaman dediğimiz gibi “Dünya’da öğrenilecek ilk dil tatlı dildir” 23 yıllık tecrübemiz ve güler yüzlü ekibimizle Kahramanmaraş halkımıza hizmet vermekten onur duyarız.”

Haber: Burak Alkaya