6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş’ta 364 öğretmen ve bin 962 öğrenci depremlerde hayatını kaybetti. Şehit olan öğretmen ve öğrencilerin isimlerini yaşatmak amacıyla okul yönetimleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen projeyle okul dersliklerine şehit isimleri verildi. Bu kapsamda, Dulkadiroğlu İlçesi’nde bulunan Ayaklıcaoluk İlkokulu dersliklerine de depremde şehit olan öğretmenlerin isimleri verildi. Kuran tilaveti  ve hatim duaları ile başlayan programa Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bekir Akçin ve Ramazan Yıldız, Memur-Sen Konfederasyonu Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Çetin ve Kadın Komisyon Başkanı Yüksel Eskalen, Aksu TV Genel Müdür Yardımcısı ve Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Erol Öner, çok sayıda okul müdürü ile müdür yardımcıları ve deprem şehidi aileleri katıldı. Program sonunda “Asrın Felaketi”nde hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerin isimlerinin verildiği derslikler gezilirken şehit yakını aileler ve katılımcılar duygusal anlar yaşadı.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN İSİMLERİNİ YAŞATMAK İÇİN BÖYLE BİR PROJE GERÇEKLEŞTİRDİK

Program sonrası değerlendirmelerde bulunan Ayaklıcaoluk İlkokulu Müdürü Halil Yalnız; “Asrın Felaketi’nde hayatını kaybeden  öğretmen ve öğrencilerin isimlerini okulumuz dersliklerinde yaşatmak için böyle bir proje gerçekleştirdik. Çok zor süreçlerden geçtik. Bir yanımızın görevinin başında, sorumluluklarının  bilincinde devam etmesi gerekirken bir yanımızın da bu yaşananları hep hatırında tutması, deprem şehidi öğretmen ve öğrencilerimizin geride kalan acılı ailelerine gereken desteği göstermesi gerekiyor. Onlar ve acılı aileleri her daim kalbimizde, dualarımızda. Böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını ve başka canların yanmamasını diliyoruz” sözlerini kaydetti.

HAYATINI KAYBEDEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Kahramanmaraş’ta Ramazan kolileri dudak uçuklatıyor Kahramanmaraş’ta Ramazan kolileri dudak uçuklatıyor

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Akçin ise okul müdürü Halil Yalnız’a teşekkür ederek; “6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremde hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerimizi asla unutmayacağız. Bir çok okulumuza ve dersliklerimize şehitlerimizin isimlerini verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Proje için okul müdürümüze teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

KIZIM SİBEL ÖNER AKKURT’UN İSMİ AYAKLICAOLUK İLKOKULU’NDA YAŞAYACAK

Depremde öğretmen kızı Sibel Öner Akkurt’u kaybeden Aksu TV Genel Müdür Yardımcısı ve Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Erol Öner ise duygu dolu anlar yaşadı. Öner, yaşadığı acıların üzerine böyle anlamlı bir projede kızına da yer verilmesinden mutluluk duyduğunu belirterek; “6 Şubat’ta hayatını kaybeden öğretmen ve öğrencilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çok zor anlar yaşadık, çok zor bir süreçten geçtik. Evladımı bu depremlerde kaybettim. Onun derin üzüntüsü 1 yıldır yaşıyoruz. Okul yöneticilerimizin ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri tarafından geliştirilen proje bizlere duygu dolu anlar yaşattı. Artık kızım Sibel Öner Akkurt’un ismi Ayaklıcaoluk İlkokulu’nda yaşayacak” dedi.

Whatsapp Image 2024 02 08 At 18.19.27

Editör: Çağatay Gedik