I M G 8786

31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir zaman kala, partilerin belediye başkan adayları seçim çalışmaları kapsamında çeşitli ziyaretler düzenliyor. Bu doğrultuda dur durak bilmeden vatandaşın yanında olan Gelecek Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Muharrem Çevik, Demokrasi Meydanı’nda bulunan geçici iş yerlerine ziyaret gerçekleştirdi. Her konteyneri kapı kapı dolaşan Çevik, esnaflardan desteklerini istediklerini belirtti. Esnafların yanı sıra çarşıdaki vatandaşlarla da selamlaşan Çevik, onlardan gelen soruları yanıtladı. Vatandaşlar ve esnaflarla hasbihal eden Çevik, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ndan Kahramanmaraş’a selam ve sevgi getirdiklerini de ifade etti. Kahramanmaraş’ın güzide ilçelerinden biri olan Onikişubat için vatandaşın tam desteğini isteyen Başkan Çevik, Onikişubat’a katacağı güzelliklerden bahsetti. Meydan’daki otobüs durağına da giden Çevik, durakta otobüs bekleyen vatandaşlarla da konuşarak, onların destek ve dualarını istedi. Aynı zamanda durağa yanaşan otobüslere de selam veren Çevik, otobüslere binerek hem şoförlerle hem de yolcularla konuştu. Vatandaşların büyük teveccühü ve ilgisiyle karşılaşan Çevik, Onikişubat’ın geleceği için çalışacaklarını söyledi.

I M G 8862

ONİKİŞUBAT’IN 5 YIL DAHA GERİYE GİTMEMESİ İÇİN DESTEĞİNİZİ İSTİYORUM

Eski Osmaniye İl Başkanı ve İl Koordinatörü Mustafa Saygılı’nın da kendilerine destek için Kahramanmaraş’a geldiğini belirten Gelecek Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Muharrem Çevik; “Biz Seçim sürecinde her gün vatandaşları ziyaret ediyoruz. Gündüzleri mahallelerden tutun da akşamları köyler ve kırsal kesimlere kadar bütün mahalleleri geziyoruz. Halkın büyük bir teveccühü var. Bu sefer yine çarşı esnaflarımızı gezdik. Esnaflarımızın sıkıntıları, sorunları var. İnşallah belediye başkanı olmamız halinde Onikişubat kazanacak ve Onikişubat’taki vatandaşlarımıza destek olacağız. Bizim projelerimizin arasında hibe desteklerimiz var. Çünkü esnaflarımıza sahip çıkmamız lazım. Konteynerde kalan esnaflarımız var. Hala yerleşik yerlerine geçmemişler, çok büyük sıkıntıları var ve bizlerle paylaştılar. Belediye başkanı olduğumda inşallah bütün sorunları çözeceğiz. Çözülemeyen sorun yok, çözemeyen yöneticiler ve belediye başkanları var. Biz teknik olarak Kahramanmaraş'ı yeniden inşa edeceğiz. Kahramanmaraş'ın sinyalizasyonlarıyla, altyapısıyla üst yapısıyla, modern inşaatlarıyla ve raylı sistemleriyle, Kahramanmaraş'ı Avrupa ilçeleri gibi yaşanabilir, modern bir ilçe haline getireceğim inşallah. Esnaflardan, halkımızdan büyük bir teveccüh var. Belediye başkanı olmam halinde. Kahramanmaraş'a hizmetkar olacağım. Bütün vatandaşlarımızı eşit göreceğim. Parti rozetimi çıkartacağım ve partili partisiz fark etmeden herkesin belediye başkanı olacağım. Kahramanmaraş'ın ve Onikişubat’ın 5 yıl daha geriye gitmemesi için desteğinizi istiyorum, dualarınızı bekliyorum” dedi.

I M G 8848

ONİKİŞUBAT’IN ULAŞIM SORUNUNA SON VERECEĞİZ

Esnaflardan sonra Demokrasi Meydanı otobüs durağına da giden ve oradaki yolcu ve şoförlerle selamlaşan Çevik; “Biz Ulu Cami'nin alt kısmındaki duraktayız şu an, vatandaşlarımız burada sıra bekliyorlar. Otobüslere binmek için sıraya geçmişler. Biz Gelecek Partisi olarak bu çileye son vereceğiz. Biz bazı incelemelerde bulunduk. Kahramanmaraş teknik olarak raylı sisteme uygundur.  Kahramanmaraş'ın ulaşım sorununu raylı sistemlerle çözeceğimize dair halkımıza söz veriyorum. 31 Mart’ta zafer elde ettiğim taktirde, Belediye Başkanı olduğumda Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinin ulaşım sorununa bu sistemle son vereceğiz. Bu fahiş rakamlarla da yüksek fiyatlarla da vatandaşlarımız seyahat etmeyecekler. Aynı zamanda raylı sistemler geldiğinde düşük fiyata cüzi miktarlarla ulaşımlarını yapmış olacaklar. Gelcek Partisiyle Onikişubat’ın ulaşımına rahatlık gelecek inşallah. Bizlere desteklerini esirgemeyecek olan Onikişubat’ta ve Kahramanmaraş'ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

I M G 8805

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN