- Sayın cumhurbaşkanımız tarafından 3 gün yas ilan edilecektir. Ulusal yas ilan edilecektir. Bu büyük milletimizin Filistin'deki mazlum çocuk, kadın, sivil, yaşlı masumlarla dayanışmasının bir ifadesidir. Aynı acıyı paylaşıyoruz. Bu kayıp aynı zamanda bizim kaybımızdır.

- Maalesef ABD'nin ve bazı batı ülkelerinin ilk yaptıkları eylem bölgeye savaş gemileri ve uçak gemileri göndermek olmuştur. Bunun ilk andan itibaren çatışmalar oluşturacağını görmezden geliyorlar.

Erkek arkadaşının başından vurduğu İrem, hayatını kaybetti Erkek arkadaşının başından vurduğu İrem, hayatını kaybetti

- Bölgeye uçak gemisi göndermek bir barış perspektifi değildir. ABD'nin bu çerçevede olay başladığından beri bir diplomatik perspektif ortaya koyamadığı görülmüştür.

- (Filistin'deki hastaneye İsrail tarafından saldırı) İsrail'in kendini savunma hakkı kadınları ve çocukları yok etme hakkı mıdır? Nitekim dün atılan ve hastaneyi vuran füzenin Hamas tarafından atıldığı söylendi. Halbuki bütün uzmanlar tarafından açıkça ortaya konuyor ki bu füze İsrail tarafından hastane hedef alınarak vurulmuştur. Gazze'de günlerdir küçücük bir bölgede milyonlarca insanın bu bombalamaları tabi tutulmasının karşısında uluslararası kurumlar sadece seyirci pozisyonundadır.

- Gazze'ye kara harekatına, herkesin karşı çıkması gerekir. Gazzelilerin Mısır'a sürülmesi gibi bir anlayış asla kabul edilemez. Başka vahim sonuçların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. İşgalin sona ermesinden başka bir çare yoktur.

"DHA"