31 Mart Yerel Seçimlerinde Kahramanmaraş’ta heyecan doruktaydı. Seçimler sonrası sandıkların sayılmasıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında AK Parti’den aday olan Fırat Görgel galip geldi. Oy çokluğuyla seçimi alan ilçe belediye başkanlarının mazbata teslim ve devir teslim törenleri sırasıyla gerçekleşerek Başkanlıklar resmiyete dökülüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanlık koltuğuna oturacak olan Fırat Görgel’in de devir teslimi yapıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen törende eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör 5 yıl boyunca yaptığı Başkanlık görevini büyük bir coşku ve mutlulukla yol arkadaşı Fırat Görgel’e teslim etti.

S2590013

HAYRETTİN BAŞKAN’IN GAYRET VE EMEĞİNE BİZZAT ŞAHİT OLDUM

Hayrettin Güngör’ün 5 yıl boyunca idrak ettiği görevini layığıyla ve emek vererek yaptığını belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel; “Bugün benim için çok farklı ve çok kıymetli bir gün. Gerçekten insanın hayatında yaşayabileceği en özel günlerden bir tanesi. Ramazan ayı içerisinde olması, Kahramanmaraş'ımız için önemli bir güne denk gelmesi büyük mutluluk. Hayrettin Başkanımız’ın belediye başkanlığı dönemi içerisinde onun Başkanlığına şahit oldum. Gerçekten emanete tam anlamıyla sahip çıkması, özellikle bu 5 yıllık dönem içerisinde baktığımızda içerisinde pandemi ve akabinde depremi de barındıran bir 5 yıllık dönemden bahsediyoruz. O dönemlerdeki gayret ve emeğine bizzat şahit oldum. Ve her zaman bu şehirde, o emaneti kendi emaneti gibi gören bir anlayışla belediye başkanlığı yaptığına şahit oldum. Ben tekraren kendisine burada vermiş olduğu emeklerden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

BU EMANETİ LAYIKIYLA TAŞIMANIN SORUMLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

Şimdi tabii bizler için çok farklı bir döneme inşallah gireceğiz. Kendi açımızdan da önemli hizmetlere vesile olabileceğimiz, bu kadim memlekete, aziz millete güzel hizmetler kazandırabileceğimiz bir dönem olarak umut ediyoruz. Çünkü yıkılmış bir şehirden bahsediyoruz. Şehrimizin ne yazık ki sokakları ve caddelerinin üçte biri yok olmuş durumda. Ve bir sürü insanımızı, arkadaşımızı, dostumuzu, kardeşimizi deprem vesilesiyle ne yazık ki kaybettik. Şimdi biz o şehirde tabii ki bu emaneti layıkıyla taşımak ve bu şehiri bir kez daha ayağa kaldırmanın sorumluluğu içerisindeyiz.

EL ELE VEREREK YENİDEN, YENİ KAHRAMANMARAŞ'I İNŞA EDECEĞİZ

İnsanın yaşadığı acı, mutlu duygular vardır. Gerçekten bugünkü duygumuzu, tarif etmek zor. İnsan omuzlarında farklı bir yük, farklı bir sorumluluk hissediyor. İnşallah siz bu aziz milletin evlatlarıyla bunun altından kalkabileceğimize de sonsuz inanıyoruz. Çünkü gerçekten bu şehrin evlatları kahramandır. Bu şehrin evlatları zor zamanlarda kendini belli eder, zor zamanlarda kendini gösterir. O yüzden bizler de inşallah bu zamanları beraberce, el birliğiyle, el ele vererek yeniden Kahramanmaraş, yeni Kahramanmaraş'ı inşa etme noktasında belki de çok farklı bir noktaya getireceğiz. Ben inşallah emaneti devredeceğimizde de böyle onurla, şerefle, alnımızın akıyla devretmenin, sizlerin huzuruna çıkmanın nasip olacağı günlere diyerek tekraren beni yalnız bırakmadığınız için çok çok teşekkür ediyorum. Bizlerin yol arkadaşlığı ölümsüzdür. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olmanın, her zaman gururunu hep beraber yaşarız inşallah diyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 18.09.22

5 YIL BOYUNCA 9 MİLYAR CİVARINDA BİR YATIRIM YAPTIK

Çalışma arkadaşlarına ve Teşkilat kademelerine yaptıkları başarılı işlerden dolayı teşekkür eden Hayrettin Güngör; “Ben Belediye Başkanlığı yaptığım dönem boyunca; hem önceki dönem milletvekillerimize, hem de mevcut milletvekillerimize ve sayın bakanlarımıza birlikte yaptığımız uyumlu çalışma için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlikte çalıştığımız il başkanlarıma, kadın kollarıma, gençlik kollarımıza ve her bir kademe teşkilat mensuplarımıza da yürekten teşekkür ediyorum. Beş yıl boyunca, hamdolsun, bütün zorluklara rağmen 9 milyar civarında bir yatırım yaptık. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bunu hep birlikte yaptık.

KAHRAMANMARAŞ'IMIZ KADİM BİR ŞEHİR

Kıymetli hemşehrilerim, Kahramanmaraş'ımız kadim bir şehir. Bu şehrin öncelikleri vardı. Bunlardan biri altyapı, bir diğeri dönüşüm ihtiyacı, bir diğeri ticaret ve turizm alanlarının, sanayi alanlarının genişlemesi, bir diğeri de ulaşım ağı ve toplu taşıma konforunun arttırılmasıydı. Ana başlıklar olarak bunları belirledik ve görev süresi içerisinde şehrimizin ihtiyaçlarını ortaya koyarak bir çalışma yürüttük. Hamdolsun, bugünlere geldik. Deprem önceliklerimizi değiştirdi ama saydığımız başlıklarda daha büyük bir ihtiyaç ve yatırım olduğunu gördük. Hem deprem öncesi hem deprem sonrası çok yoğun bir çalışma başladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde deprem anından itibaren bütün bölge olduğu gibi şehrimizde de çok büyük bir yatırım yapılıyor ve devam ediyor. Özellikle kalıcı konutların yanında gördüğünüz gibi şu anda da çalışmalar hızla devam ediyor. Bunları çok değerli kardeşim Fırat Başkanımın inşallah aldığı bayrakla daha ileriye götüreceğinden hiçbir şüphem yok.

İNŞALLAH BU SÜREÇ ARTARAK DEVAM EDECEK

Belediyeler hizmet kurumlarıdır ve hemşehrilere aynı mesafede, aynı yakınlıkta olmalıdır. Biz bunu çok önemsedik. Buralar eş, dost, akraba veya imtiyazlı kişilerin ön plana çıktığı yerler hiçbir zaman olamaz. Biz şeffaflık konusunda, hak ve hukuk konusunda, şehrin hukuku konusunda ve hemşehrilerimizin hukuku konusunda çok büyük gayret sarf ediyoruz. Dolayısıyla, biz bu sayede hem sürdürülebilir bir mali yapı, hem insan kaynakları hem de yatırımlarımızı ortaya koyduk. İnşallah bu süreç artarak devam edecek.

BÜYÜK BİR GURUR VE MUTLULUKLA BU EMANETİ KARDEŞİM FIRAT GÖLGEL'E TESLİM EDİYORUM

Artık burada görevi devretme zamanı geldi. Ben bütün hemşehrilerimin baştan ifade ettiğim gibi çok büyük desteğini gördüm. Tabii ki insanın insana hakkı olur. Yaptığımız oldu, yapamadığımız oldu, hakkınızı helal edin. Fırat kardeşime bundan sonraki görev için başarılar diliyorum. Mutlu bir şekilde bayrağı ona teslim ediyorum. Beş yıl emanete zeval getirmediğimizi düşünüyorum. Yine çok büyük bir gurur ve mutlulukla bu emaneti çok değerli kardeşim Fırat Gölgel'e teslim ediyorum” diye konuştu.

Editör: Çağatay Gedik