Olay, dün akşam saatlerinde Çukurova ilçesine bağlı Süleyman Demirel Bulvarı’nda meydana geldi. Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait 01 ANT 613 plakalı otobüsü kullanan Veli Demirhan, yolculardan birinin fenalaştığını gördü. Otobüsü durduran Demirhan, kimliği öğrenilemeyen kişinin kalp krizi geçirdiğini anlayınca tekrar direksiyona geçti.

Adana’da belediye otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren hastayı hastaneye yetiştirdi

Yayanın ölümüne neden olan TIR şoförüne tahliye Yayanın ölümüne neden olan TIR şoförüne tahliye

Demirhan, güzergahından çıkarak hastayı Çukurova Devlet Hastanesi aciline yetiştirdi. Yolcu, tedaviye alınırken Demirhan ise diğer yolculardan özür dileyerek kaldığı yerden yoluna devam etti. Tedaviye alınan yolculunun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Adana’da belediye otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren hastayı hastaneye yetiştirdi

‘BİZİM TELAŞLANMA GİBİ BİR LÜKSÜMÜZ YOK’

Olay anını anlatan şoför Veli Demirhan, "Akşam seferindeyken bir uyarı geldi ve yolcunun fenalaştığını söylediler. Hemen otobüsü sağa çekip baktım ve yolcunun kalp krizi geçirdiğini fark ettim. Kapıları kapatıp hemen en yakın hastaneye gittim. Hastayı acile bıraktık ve ben işime devam ettim. Telaşlanmadım, bizim telaşlanma gibi bir lüksümüz yok. Daha önce de böyle durumlarla karşılaşmıştım. Ben babamı kalp krizinden kaybettim. O durumu bildiğim için aklıma direkt hastaneye götürmek geldi ve ben de öyle yaptım. Hastayı hastaneye bıraktım ve yanında bir yakını vardı ona teslim ettim. Hastaya da 'Benden bir isteğin var mı?' diye sorunca ‘Allah razı olsun’ dedi. Diğer yolcular da işini gücünü bıraktı. Herkesin başına gelebilir böyle olaylar” dedi.

Adana’da belediye otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren hastayı hastaneye yetiştirdi

Kaynak: DHA