6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinde Kahramanmaraş’ta binlerce bina yıkılırken 13 bine yakın insanda enkaz altında can verdi. Depremlerde spor dünyasındanda bazı isimler yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden gerek sporcu gerekse antrenör gerekse hakemler olmak üzere isimleri yaşatılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraşspor Kulübü tarafından futbol antrenörü Selim Çetinkaya’nın ismi Kahramanmaraşspor tesislerindeki antrenman sahasına verilmişti. Son olarak ise kentte 1960’lı yıllarda inşa edildiği düşünülen, içerisinde güreş sahası, futbol sahası, kapalı spor salonu bulunan Batıpark Spor Kompleksi’nin isminde de değişikliğe gidildi.

I M G 8147

KAPALI SPOR SALONU’NA CEMAL TOMAN İSMİ VERİLDİ

1987’de Kahramanlar spor okulu açarak, şehre ilk spor salonunu kazandıran, bu spor salonunda birçok tekvando antrenörün yanı sıra milli takım düzeyinde de sporcu yetiştiren ve depremde hayatını kaybeden antrenör Cemal Toman’ın ismi Batıpark Kapalı Spor Salonu’na verildi.

Cemal Toman

FUTBOL SAHASINA ADEM ŞAHAN İSMİ VERİLDİ

Yine Kahramanmaraş’ta amatör futbol kulüplerinin antrenman yaptığı ve maçlarını oynadığı Batıpark Futbol sahasına da, deprem şehidi futbol antrenörü Adem Şahan ismi verilerek spor camiasında bu isimler yaşatılıyor.

Adem Şahan-1

Editör: Çağatay Gedik