Doğal güzellikleriyle ünlü şehir Kahramanmaraş’ta pek çok yayla bulunurken, bunlardan en çok dikkat çekeni Başkonuş Yaylası oluyor. Gerek serin ve ferah havasıyla gerekse doğal atmosferiyle dikkat çeken Başkonuş Yaylası, Kahramanmaraşlı vatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı turistleri de ağırlıyor. Şehrin kalabalığı ve gürültüsünden sıkılıp, dinlenmek isteyen vatandaşların uğrak noktası olan Başkonuş’ta her türlü aktivite yapılabilirken, ücretler de vatandaşlar tarafından merak konusu oluyor. Bu kapsamda Manşet Gazetesi olarak sizler için Başkonuş Yaylası’nda yapılabilecek etkinliklerin fiyatlarını derledik. İşte detaylar;

3-455

BAŞKONUŞ YAYLASI’NDA KEYİFLİ VE SAĞLIKLI VAKİTLER

Başkonuş Yaylası’nın bin 325 metre konaklama alanı rakımı bulunurken, bu rakımın insan sağlığı açısından oldukça yararlı olduğu da biliniyor. Yaylada birçok bitki yetişirken, bunların yanı sıra Ardıç, Sedir, Göknar ağaçlarının ürettiği oksijen ve Akdeniz’den gelen nemli havanın karışmasıyla oluşan atmosfer, bağışıklık sistemine olumlu etkiler sunuyor. Bütün bu faydalar da insanları Başkonuş Yaylası’nda tatil ya da piknik yapmaya iterken, yayla vatandaşlara keyifli ve sağlıklı vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor.

4-274

BUNGALOV ORMAN EVLERİ ÜCRETLERİ

Başkonuş Yaylası sınırları içinde Restoran, Bungalov Orman Evleri, Çadır Kamp alanı, Karavan Kamp alanı, piknik alanları, spor alanları, çocuk oyun alanları, ATV, binicilik ve kızak gibi aktivite alanları bulunuyor. Bungalov Orman Evleri’nde maksimum 4-8 kişilik evler bulunurken, fiyatları ise 6 bin 500 ile 11 bin 500 arasında değişiklik gösteriyor. Hafta içi ve hafta sonu fiyatlar değişiklik gösterirken, kişi sayısına göre de vatandaşlar bungalov ev tercihi yapabiliyor.

9-14

KARAVAN İLE KONAKLAMA ÜCRETLERİ

Karavanla konaklama aktivitelerinde ise hem Başkonuş Yaylası işletmesine ait karavanlar bulunurken hem de vatandaşlar bireysel karavanlarıyla konaklayabiliyor. Yaylaya ait karavanların fiyatları 2 bin 500 ile 4 bin arasında değişirken, vatandaşların bireysel karavanlarının konaklama ücreti 750 TL olarak sunuluyor.

66

BİREYSEL ÇADIRLARLA KAMP ÜCRETİ

Bütün bunların yanı sıra geniş bir kamp alanına da sahip olan Başkonuş Yaylası’nda çadırları ile konaklama yapmak isteyen vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, çadır fiyatları da çadır başına 450 TL olarak hizmete açılıyor. Yayla’nın vatandaşların çadırla kamp yapma ücretlerine dahil olan hizmetleri arasında görevliler tarafından gösterilen alan, gece boyu güvenlik, elektrik, su ve tuvalet maddeleri yer alıyor.

8-10

7-25

Editör: Melisa Türkmen