Kahramanmaraş’ta 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği için aday adayı olmak isteyenler için başvuru süreci devam ediyor. Bu kapsamda Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, yerel seçimlerde AK Parti’den Onikişubat Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu, düzenlediği basın toplantısında kamuoyuyla paylaştı. İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantı öncesi başvuru evraklarını AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara’ya teslim ederek başvurusunu tamamlayan Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal, “Biz 10 yılda Hanefi Başkan'la beraber çok değerli hizmetlerde bulunduk. Onun yanında tecrübe kazandık ve birçok başarılı projelere de imza attığımızı düşünüyorum. Bu bilgi birikimimizi, tecrübemizi, inancımızla birleştirerek önümüzdeki dönemde de yeni hedeflere doğru yola çıktık” dedi.

S1210021

ÜNSAL BAŞKANIMIZA ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ HAYIRLI OLSUN

Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, “Aday adaylığı süreci 9 Kasım itibariyle başladı. Belediye başkan adaylarımız için 22 Kasım gününe kadar inşallah devam edecek. Bu süre zarfı içerisinde dün ilk başvurumuzu aldık. Bugün de Ali Ünsal başkanımızın adaylık başvurusuyla ikinci başvurumuzu gerçekleştiriyoruz. Tabii özellikle son 5 sene içerisinde yaşadığımız süreçte hem covid-19, hem de deprem süreci olması hasebiyle çok zor günlerden geçtik. Böyle bir zamanda yerel yönetimler için, belediye başkan aday adaylıklarımızın sayısı, gösterilecek irade bizim açımızdan çok kıymetli. Ünsal başkanımıza aday adaylığı süreci inşallah hayırlı olur.

AK PARTİ'NİN VİZYONUNA YAKIŞIR ŞEKİLDE GAYRET EDECEKLER

Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul'la başlayan başarısından itibaren AK Parti hükümetinin ve iktidarlarımızın kuvvetini, yerel yönetimlerdeki başarımızdan aldığını biliyoruz. Hiç şüphesiz ki başkanlarımız da çok kıymetli hizmetler yaptılar. Bundan sonraki süreçte de belediye başkanlarımız AK Parti'nin vizyonuna yakışır, cumhurbaşkanımızın yerel başarılarına yakışır bir irade koymak onun ideallerine, onun hayallerine sahip çıkmak suretiyle gayret edecekler ve şehirlerimizi tekrardan canlandıracaklar. Özellikle deprem görmüş başta Kahramanmaraş olmak üzere 11 ilimizde yaraların sarılması noktasında, ciddi bir iş yükü bulunuyor. Ben, Ali Başkan'ımıza böyle bir zamanda adaylığı için başvuru yapmaları noktasında kendilerini tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

S1210035

10 YILDA HANEFİ BAŞKAN'LA BERABER HİZMETLERDE BULUNDUK

Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal,10 yıldır Onikişubat Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı görevi yapmaktayım. Bu süre zarfında birçok tecrübeyle, birikimle bu noktalara kadar geldik. Tabii yola çıkarken büyük usta Hanefi Mahçiçek başkanımızdan izin alarak, bismillah diyerek aday adalık müracaatımızı gerçekleştiriyoruz. Onikişubat ilçesi çok büyük bir ilçe. 2 milyon 415 bin kilometreye sahip. Dolayısıyla burada hizmet etmek çok zor. Biz 10 yılda Hanefi Başkan'la beraber çok değerli hizmetlerde bulunduk. Onun yanında tecrübe kazandık ve birçok başarılı projelere de imza attığımızı düşünüyorum. Bu bilgi birikimimizi, tecrübemizi, inancımızla birleştirerek önümüzdeki dönemde de yeni hedeflere doğru yola çıktık. Teşkilat mensuplarımızın, ilçe başkanımızın, il başkanımızın ana kadememizin yardımlarıyla ve destekleriyle bu işi götüreceğimizi, başarıyla yürüteceğimizi düşünüyorum. 

ŞEHRİN AYAĞA KALKMASINA YÖNELİK HAMLELER YAPACAĞIZ

Öncelikli hedefimiz siyasetin dışında, Kahramanmaraş'ın bulunduğu durumdan şehrin ayağa kalkmasına yönelik hamleler yapmak. Aslında Kahramanmaraş'ı sadece bir bütün olarak düşünmemiz lazım. Depremden dolayı şehri ayağa kaldırmak istiyorsak, artık şehri bir bütün olarak ele almamız gerekiyor. Bunda da il başkanlığımızın, büyükşehir belediyemizin koordinesinde iyi çalışma yapıldığı zaman şehrimizin daha kısa sürede ayağa kaldırırız diye düşünüyorum.  Bu tecrübemizi inşallah yeni dönemde daha yükseklere çıkartarak Onikişubat ve Kahramanmaraş için başarılı projeleri en tepe noktaya, zirve noktasına çıkartmayı hedefliyoruz. 

Kahramanmaraş'ta Ashab-ı Kehf yoğun sis içinde kaldı Kahramanmaraş'ta Ashab-ı Kehf yoğun sis içinde kaldı

ORTADOĞU'DA GELİŞEN OLAYLAR BİZİ DE ETKİLİYOR

Bildiğiniz gibi zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Ortadoğu'da gelişen olaylar Türkiye'yi etkilediği gibi bizim bölgemizide etkiliyor. Dolayısıyla biz yerel yöneticiler olarak merkezi hükümetle beraber bu işlerin üstesinden gelebilmek için de bir takım çalışmalar yapmak zorundayız. Depremde gördük ki rezerv alanlarımız yoktu maalesef. Bundan sonra deprem veya başka afetleri de düşünerek ilçelerimizi, şehirlerimizi buna hazırlıklı hale getirmemiz lazım. İvedilikle Kahramanmaraş'ı hak ettiği noktaya getirmemiz gerekiyor. İnşallah alnımızın akıyla bu işi yapacağımıza inanıyoruz. Buradan sizlerin de desteğiyle Onikişubat Belediye Başkanlığı'na aday adaylığımızı ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Emrah Özdemir