Son günlerde İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti saflarına katılan isimlerin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’in Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ta yaptığı çalışmaları eleştirmesi nedeniyle İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Tekerek, basın açıklaması yaptı. Açıklamasında AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel’i hedef alan Tekerek, istifa çağrısında bulundu.

Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi Büyükşehir’den Kadınlara Fitness ve Pilates Eğitimi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER KESİME DESTEK OLMUŞTUR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ta her kesime destek olduğunu belirten Tekerek, “Siyaseti şehrimizin ayağa kaldırılması üzerine değil de Millet İttifakı’nın oturduğu masanın altında ayak arama üzerine kurgulamış olan İktidar Partisinin İl Başkanı Sayın Fırat Görgel çıktığı bir canlı yayında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş ve çok kıymetli Belediye çalışanlarının, soğuk, kar, yağmur, kış demeden Kahraman Şehrimizin inşasında, yaraların sarılmasında, en önemlisi tüm ilçelerimizde yaptıklarının hepsini, Susurluk Belediyesi kadar bile faaliyeti olmayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile kıyaslamıştır. Depremden 12 saat sonra, enkazlardan insanlarımızı canlı çıkarmanın yanında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini de çıkaran Ankara Büyükşehir Belediyesidir. Çiftçimize destek olmak için, doğrudan ve Ziraat Odaları üzerinden kendi imalatı olan tonlarca sıvı gübreyi dağıtan, açıkta ve aç bıraktıkları vatandaşlarımıza, tüm engellemelere rağmen,  çadır dağıtan ve çadır kent kuran, konteyner dağıtan ve konteyner kent kurarak, sıcak yemek ulaştıran, alt yapı ve üst yapı çalışmaları ile hizmette sınır tanımayan, en ücra ilçemizin, en ücra mahallesine, çadır, konteyner, gıda, hayvan yemi, giyecek, soba, yakacak, ilaç götüren, herkese şefkat ve güler yüzlü yaklaşan bir yardım yaparken, yaralı insanlarımızı rencide etmeden onure ederek yapan, Ankara Büyükşehir Belediyesidir. Esnaflarımıza, basın mensuplarımıza, çocuklarımıza, STK’larımıza verdiği desteği görmezden gelerek, teşekkür edeceği yerde inkâr edecek kadar ileri gitmiştir.

İYİ PARTİ'Yİ ŞAHSİ ÇIKARLARINA ALET EDEMEYECEĞİNİ ANLAYINCA İSTİFA ETTİLER

Doğal afeti öncesinde ve sonrasında felakete çeviren, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ve Başkanının 5'inci günden sonra, kendisinin kaçıncı günden sonra ortaya çıktığını bilmediğim, mikrofon ve kamera gördüğü anda, siyasi rakiplerini terörist ilan etmeyi siyaset zanneden İYİ Parti'yi şahsi çıkarlarına alet edemeyeceğini anlayınca istifa ederek, AK Parti'ye geçen üç beş kişiyi, üç yüz beş yüz kişi zannederek, katılım programlarını düğün merasimine çeviren, Sayın Fırat Görgel'i konforlu alanından çıkmaya davet ediyorum. Ziyaret etmeye bile cesaret edemedikleri tek geçerli referans olan vatandaşlarımıza, Sayın Mansur Yavaş'ı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonlarını, yaptıklarını ve vizyonunu sormaya davet ediyorum. İktidar imkânlarına sahip olmayan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in önderliğinde ve talimatları ile İYİ Parti Kahramanmaraş teşkilatlarımızın, şehrimizde kurduğu çadır kent ve konteyner kente, kayıtlı yaklaşık 100 bin kişiye ulaşan gıda giyecek ve ilaç yardımlarını, dağıtılan çadırları, sobaları, günde üç öğün üç mutfaktan sunulan sıcak yemek ikramını vatandaşlarımıza sormaya davet ediyorum. Bu süreçte, Kayseri Büyükşehir Belediyesi de dahil, Kahraman Şehrime zerre kadar yardımı dokunan resmi ve gayri resmi tüm kuruluşlara, tüm hayırseverlere ve Yüce Türk Milleti'nin her ferdine hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum. İktidar Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Sayın Fırat Görgel'i de konforlu alanından çıkarak, tüm bu öğrendiklerinden sonra, programdaki iddialı edasını unutmadan istifaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.