31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken, AK Parti'nin Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Necati Okay, seçim kampanyası kapsamında yoğun bir tempo içinde çalışmalarını sürdürüyor. Tarihi Demirciler Çarşısı ve Kapalı Çarşı esnaflarıyla bir araya gelen Okay, esnafın nabzını tutarak sorunlarını ve beklentilerini dinledi. Esnafın desteğini almayı hedefleyen Necati Okay, seçim sürecinde esnafla olan etkileşimini artırarak Dulkadiroğlu'nun gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu ziyaretler, adayın yerel halkla olan doğrudan iletişimini güçlendirerek seçimlerdeki başarısını artırma yolunda önemli bir adım olarak öne çıkarken bu kapsamda Başkan Okay, çarşı merkezlerindeki dükkânlar ve iş hanları bulunduğu bölgelerde, yeniden bir ticari tasarım planladıklarını ifade etti.

Screenshot 1-20

DEMİRCİLER ÇARŞISINI MARAŞ'IN TARİHİ SİLÜETİNE UYGUN ŞEKİLDE YENİDEN İNŞA ETMEYİ HEDEFLİYORUZ

Tarihi Demirciler Çarşısı ve Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret eden AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Necati Okay, “Demirciler Çarşısı ve Kapalı Çarşı civarındaki esnaf arkadaşlarımızı geziyoruz. Bilindiği üzere, tarihi öneme sahip Demirciler Çarşısı, depremden zarar gördü. Projelerimizi tamamlayarak, hasar gören dükkânları onarmayı ve çarşıyı Maraş'ın tarihi siluetine uygun şekilde yeniden inşa etmeyi hedefliyoruz. Demirciler Çarşısı büyük bir ticari potansiyele sahip. Kapalı Çarşımız, Maraş'ın en önemli ticaret merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Kapalı Çarşı'nın belli bölgeleri hasar aldı, ancak restorasyon ve onarımlar hızla gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalar sayesinde, ticari potansiyeli artırarak depremin yaralarını daha hızlı saracağız. Çarşı merkezlerindeki dükkânlar ve iş hanları bulunan bölgelerde, yeniden bir ticari tasarım planlanıyor. Bu yeni tasarım, bölgelerimizi daha cazip hale getirecek ve güçlü bir ticari potansiyele sahip olacaklar. Ayrıca, bu yenilenmeyle birlikte şehir merkezi, Trabzon Caddesi ve Kıbrıs Meydanı eski canlılığına kısa sürede kavuşacak.

S2480052

DOĞUKENTİ AYAĞA KALDIRIRSAK DULAKDİROĞLUNU DA AYAĞA KALDIRMIŞ OLURUZ

Deprem sonrası inşa ettiğimiz konutları vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Her ay kurayla belirlenen konutları sahiplerine verip, onları yeni yuvalarına yerleştiriyoruz. Ancak, bu konutlar arasında özellikle Doğukent'te inşa edilecek olan 7 bin konut büyük önem taşıyor. Bakanlığımız ve TOKİ, Doğukent'teki bu 7 bin konutla ilgili çalışmalara yakında başlayacak. Doğukenti yeniden inşa ettiğimizde, Dulkadiroğlu'nun da ayağa kalkacağını öngörüyoruz. Hepimiz, dayanışma içinde ve sürekli çabalarımızla Maraş'ımızı eskisinden daha güzel bir hale getireceğiz. Pazar günü gerçekleşecek seçimlerde, hemşerilerimizin duaları ve desteğini bekliyoruz. Onların desteği arkamızda olduğu sürece, gece gündüz demeden onlar için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

S2480061

Editör: Çağatay Gedik