Kahramanmaraş’ın Büyükşehir statüsü kazanmasıyla merkez ilçe olarak kurulan ve kurulduğu günden bu yana da yaptığı hizmetlerle halkın takdirini toplayan Onikişubat Belediyesi, Başkan Hanefi Mahçiçek öncülüğünde çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 2023 Yılı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı dolayısıyla Onikişubat'a bağlı muhtarlarla bir araya gelen Başkan Hanefi Mahçiçek, yürütülen belediyecilik hizmetleri hakkında bilgiler paylaştı. 2023 yılı boyunca yapılan çalışmalara ilişkin muhtarlara sunum yapan Başkan Mahçiçek, muhtarların dilek ve isteklerini dinlediklerini ve yeni yılda yapılacak hizmetlerle ilgili notlar aldıklarını ifade etti. Toplantının ardından mahalle muhtarlarına teşekkür belgesi takdim edildi.

YENİ YILDA YAPILACAK HİZMETLERLE İLGİLİ NOTLARIMIZI ALDIK

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Her sene geleneksel olarak yaptığımız muhtarlarımızla istişare toplantılarının ilkini yaptık. Muhtarlarımızın dileklerini, isteklerini, arkadaşlarımızla beraber dinledik. Yeni yılda yapılacak hizmetlerle ilgili notlarımızı aldık. Geleceği bilemiyoruz, bunları yapmak için gayret edeceğiz. Zaten bir kısmını da ihale ettik. Devam edeceğiz. Gelecekte kim kalır, kim gider? Hiçbirimizin bilgisi dâhilinde değil.

IMG_0239

MİLLET İRADESİYLE GELEN MUHTARLARIMIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR

Ama inanıyorum ki bugüne kadar özellikle kırsaldaki mahallelerimiz için iyi şeyler yaptık. Eksiklerini de tamamlamaya gayret edeceğiz. Muhtarlarımızı seçilmiş insanlar olarak demokrasinin temeli olarak gördük. Gerçekten Türkiye'de demokrasi var diyorsanız, millet iradesi var diyorsanız millet iradesinin tecelli ettiği ilk kademe muhtarlıklardır. Arkasından yerel yönetimler gelir. Dolayısıyla millet iradesiyle gelen muhtarlarımız bizim için çok değerlidir, kıymetlidir. Çünkü orada millet iradesi vardır. Milletin oyu vardır. Yani demokrasi vardır. Bu demokrasiyi inşallah gücümüzün yettiği kadar işleteceğiz. İşletmeye de devam edeceğiz.

IMG_0254

YENİ YILIN PLANLARINI, PROGRAMLARINI VE EKSİK OLAN HİZMETLERİ BERABERCE TESPİT EDECEĞİZ

Bir grup muhtar arkadaşımızla beraber olduk. Biraz sonra başka bir grup, daha sonra da devam edeceğiz. Bu şekilde yeni yılın planlarını, programlarını ve eksik olan hizmetleri beraberce tespit edeceğiz. O eksik olan hizmetleri de inşallah süratle yerine getirmeye gayret edeceğiz. Ben bütün muhtar arkadaşımıza özverili çalışmalarından dolayı, hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar birbirimizi incitecek, kıracak bir şey olmadı. Bundan sonra da inşallah olmaz. Zaten esas olan da gönül dostluğudur, makamlar gelir gider. Aramızda bir muhabbet oluşmuşsa gönül dostluğu oluşmuşsa kalıcı olan bunlardır” ifadelerini kullandı.

Editör: Çağatay Gedik