I M G 9217

Kahramanmaraş’ta 13 yıldır perde sektöründe hizmet sağlayan ve sektöre Perdeci Yaşar ismiyle giriş yapan Yaşar Avcı, 2022 yılında Persan Perde’nin ana bayi şubeliğini de alarak, kentte 2 şubesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Yüksek kaliteli kumaşlar ve modern desenlerle tasarlanan özellikle 2024 yılı yeni sezon ürünleriyle evlere estetik bir atmosfer ve ferahlık sunan Persan Perde, geometrik desenler, doğal manzaralar, soyut sanat veya vintage tarzda duvar kağıdı seçenekleriylede çeşitliliğini arttırıyor. Deprem sonrası 2 ay boyunca işyerlerini kapatan Avcı, mağazalarını faal duruma getirdiğinde, vatandaşların yoğun bir talebiyle karşılaşırken, perde ve duvar kağıtlarının dekor ürünlerinden çok ihtiyaç olarak görüldüğünü belirtti.

I M G 9219

DEKOR DEĞİL ARTIK İHTİYAÇ OLDU

Perde sektörünün dekordan çok artık tamamen ihtiyaç olarak görüldüğünü belirten Persan Bayi İşletme Sahibi Yaşar Avcı; “12 yıldır perde sektöründe hizmet vermekteyiz. Bu sektöre girmeden önce perde montajı, tadilat, yıkama işleriyle sektöre başlayıp Perdeci Yaşar mağazasını oluşturduk. Daha sonra depremden 1 yıl önce Kahramanmaraş Persan Ana Bayii’ ni kurduk. Deprem sonrası bütün sektörlerde olduğu gibi perde sektörü de durağan bir döneme geçti. Herkes gibi bizim mağazamızda bir süre kapalı kaldı. 2 ay boyunca mağazamız hizmet veremedi. Daha sonra depremle yaşamak gerektiğini öğrendik. Bir şekilde kollarımızı sıvayıp arkadaşlarımızı çağırarak mağazamızı faal bir duruma getirdik. Mağazamızı yeniden açtığımızda insanların ev dekorasyon anlamında önceliklerinin çok değiştiğinin farkındaydık. Evlerindeki çatlakları gidermek ve perde ihtiyaçlarını gidermek için yoğun bir talep oluştu fakat dekorasyon anlamıyla değil, tamamen ihtiyaç olarak bakılmaya başlanmıştı. İnsanlar, o kötü görüntüleri gördükçe, depremin olumsuz psikolojisini atamamakta güçlük çektikleri için çözümü duvarları kapatmakta buluyorlardı ve bu sebepten dolayı perde ve duvar kağıdı sektöründe bir talep oluştu. Şehrimizin yeniden toparlanmaya başladığı şu günlerde 2024 koleksiyonlarımızı görmek ve yeni tasarım çizgilerimizi yakından incelemek için herkesi mağazamıza kahve içmeye bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

I M G 9216I M G 9214rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrI M G 9225I M G 9224

Editör: Çağatay Gedik