Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü, bu yıl 12 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada kutlanan bu anlamlı gün için bir dizi hediye fırsatı sunuluyor. Bu hediyelerin en başında da çiçek geliyor. Her özel günde rağbet gören çiçekler, Anneler Günü’nde de en çok tercih edilen hediye skalasında bulunuyor.

Bu kapsamda annelere en güzel çiçekleri almak isteyen vatandaşlar, Kahramanmaraş’ta yavaş yavaş çiçekçilerin yollarını tutmaya başladı. Güzel bir çiçek buketinin bu özel günü daha anlamlı kılarken, Anneler günü için en çok tercih edilen çiçekler arasında orkide ve papatya bulunuyor. Kahramanmaraşlı çiçekçiler ise bu özel günde rağbetin artmasından memnun oluyor.

7 Dal Beyaz Orkide Aranjmani At3491 1 8D4B4C299C05891 C790Eb2

ANNELER GÜNÜ İÇİN ÇOĞUNLUKLA; ORKİDE, GÜL VE KRİZANTEM TERCİH EDİLİYOR

12 Mayıs Pazar günü kutlanan Anneler Günü için çiçekçilere rota oluşturulurken, anlamlı bir çiçek almak isteyenler çoğunlukla Orkideyi tercih ediyor. Orkideler zarafetleriyle, yumuşak kalpliliği ve masumiyeti temsil ediyorlar, bu yönleriyle de annelere çok benziyorlar. Saflığın temsili Orkideden sonra en çok tercih edilen çiçek türü ise gül ve Krizantem buketleri oluyor.

Ana

Gül; her özel güne uyum sağlayabilen, sevgiyi ve bağlılığı temsil eden bir çiçek türü olmasıyla Anneler Günü için de alınıyor. Bunların yanı sıra daha bahar havasında ve tam şık vazolara koymalık bir tür olan Krizantem dikkat çekiyor. Anneler Günü’nde rengarenk ve canlı bir çiçek hediye etmek isteyenler çoğunlukla Krizantem buketi yaptırıyorlar.

A (8) 553X608

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN