AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı'nda boşalan koltuk için hareketlilik devam ediyor. Fırat Görgel’in belediye başkanı seçilmesinin ardından boş kalan il başkanlığı koltuğuna vekaleten Cüneyt Doğan atanmıştı. Ancak gelinen süreçte henüz il başkanlığına kalıcı bir atama yapılmadı.

İKİ İSMİNDE TEŞKİLATTA GÜÇLÜ BİR DESTEĞİ VAR

Parti içerisinde il başkanlığı için bazı isimler üzerinde çalışmalar yürütülürken, bugün temayül yoklaması yapılması bekleniyor. İl başkanlığı için adı geçen isimler arasında eski milletvekili Cihat Sezal ve Baro Başkanlığı görevini yürüten Av. Burak Gül ön plana çıkıyor. Parti içerisinde yapılan değerlendirmelerde bu iki isimden birinin il başkanlığına atanacağı iddia ediliyor. Cihat Sezal, geçmişte milletvekili olarak görev yapmış ve AK Parti içinde deneyimli bir isim olarak tanınıyor. Burak Gül ise hukuk alanındaki kariyeri ve Baro Başkanlığı'ndaki çalışmaları ile biliniyor. Her iki ismin de parti tabanında ve teşkilatlarında güçlü bir desteği olduğu biliniyor. AK Parti Kahramanmaraş teşkilatında yapılacak temayül yoklamasının ardından, il başkanlığı için kararın netleşmesi bekleniyor. Parti yönetiminin, teşkilatın ve üyelerin görüşlerini dikkate alarak en uygun ismi belirleyeceği öğrenildi.

Ekran Görüntüsü 2024 06 20 094709

Fe5A3928A8D00B22C1Fc12035Ab4Bf54

YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK

İl Başkanının belirlenmesinin ardından, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için yeni bir dönem başlayacak. Yeni il başkanının, 2024 yerel seçimleri öncesinde teşkilatın çalışmalarını hızlandırması ve partiyi daha da güçlendirmesi bekleniyor.

Editör: Didem Kayabaşı