Eğitimci/Sigortacı Ahmet Biçici, Kahramanmaraş’ın önemli ilçelerinden Afşin Belediyesi'ne Başkan Yardımcısı oldu. Biçici,” Afşin’in tamamına hizmete ve desteğe geldim" dedi.

Cumhur İttifakı Ortağı AK Partili, Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç’ın yardımcısı oldu. " uzun yıllardır hizmet ettiğim eğitim camiasından sonra en büyük ilçelerimizden biri olan Afşin’e hizmet etme imkanı bulmuş olacağım. Bizler yerel yöneticiler olarak bilgi ve tecrübemize nerede ihtiyaç varsa orada olmak durumundayız.

Adını Büyük Selçuklu Devleti'nin ikinci sultanı olan Alpaslan’ın sağ kolu olan komutanı Afşin beyden alan ilçemiz de güzel hatıralar ve sağlam dostluklar biriktirdim. Bir yanım daima Eğitim camiası olacak onlarla olan gönül bağımı asla koparmayacağım" ifadelerini kullandı.

AHMET BİÇİCİ KİMDİR?

Ahmet Biçici, ilk ve Orta öğrenimini memleketi Afşin’de tamamladı. Lise Eğitimini Kahramanmaraş Lisesinde ( Kara Lise) Üniversite eğitimini ise Erzurum Atatürk Üniversitesinde tamamlayarak eğitim camiasına katıldı. Geçmiş dönemlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kahramanmaraş bölgesinde milletvekili aday adayda olan Biçici, evli ve iki çocuk babası.

Ahmet Biçici, 2024 Yerel Seçimler sonrasında Afşin Belediyesi Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

Kaynak: Haber Merkezi