Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı Karamanlı Mahallesi’nde bulunan Adil Karaküçük İlkokulu’nda görev yapan üç öğretmen, iddialara göre Okul Müdürü tarafından hakaret ve baskılara uğradığı gerekçesiyle tayinlerini başka okullara istemek zorunda kaldılar. Bu duruma üzülen ve öğretmenlerin zoraki tayin istemelerine tepki gösteren öğrenci velileri de bu hususta okul önünde toplanarak basın açıklaması yaptılar.  Yaşanan durumu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de bildirmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını ifade eden öğrenci velileri bir araya gelerek pankartlar eşliğinde mecbur kalarak tayin isteyen üç öğretmenin tekrar ayrıldıkları okula dönmeleri için seslerini duyurmaya çalıştılar.

Whatsapp Image 2024 05 29 At 10.14.51

UNUTMAYALIM Kİ MUTLU ÖĞRETMENLER, MUTLU NESİLLER YETİŞTİRİR

Adil Karaküçük İlkokulu öğrencilerinden birisinin velisi olan Yeşim Dokuyucu, “Eğitim çalışanlarının görevlerini yerine getirirken kamu hizmetlerindeki haklarını bilmeleri, kendilerini ezdirmemeleri, haksızlıklar karşısında susmamaları, görevlerini onurlu ve mutlu bir şekilde yerine getirmeleri için mücadele etmeliyiz. Unutmayalım ki mutlu öğretmenler, mutlu nesiller yetiştirir. Çocuklarımıza emek veren ve her şeyin en iyisini hak eden öğretmenimizin sonsuza kadar yanımızda kalmasını istiyoruz” dedi.

ÖĞRETMENİMİZDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Adil Karaküçük İlkokulu velisi Ayşegül Orçan yaptığı açıklamada, “Burada toplanma amacımız, öğretmenimiz Okan Kaya'yı bırakmak istemememizdir. Bunun için elimizden gelen her şeyi sonuna kadar yapacağız. Birçok veli, sırf öğretmenimiz için uzak semtlerden geliyor. Çünkü öğretmenimiz için buna değer diyoruz ve öğretmenimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bunun için de ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENİMİZİN MÜDÜR BASKISINDAN DOLAYI TAYİN İSTEMESİ BİZLERİ ÜZMÜŞTÜR

Öğretmenlerinin haksız yere tayin edildiğini dile getiren veli Zeynep Zılkara, “Haksızlığa karşı susmayacağız. İbrahim Ardıç öğretmenimizin bu mesleği hakkıyla yaptığına asla şüphe duymadık. Kendisini, mesleğinin hakkını veren ve eğitime katkı sağlayan bir eğitimci olarak görüyoruz ve onu kaybetmek istemiyoruz. Öğretmenimizin müdür baskısından dolayı tayin istemesi bizleri üzmüştür. Öğretmenimizin geri dönmesini istiyoruz. Sizden ricamız, sesimizi duyun ve bize destek olun. Öğretmenimizi çok seviyoruz ve yarım kalmak istemiyoruz. Haksızlığa uğrayan öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin arkasında durmanızı istiyoruz. Çocuklarımızı ikinci defa yetiştiren, bilgi sahibi ve devlet kapısında hak sahibi yapan bu değerli öğretmenleri unutmayın. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz, sizden de ricamız, bu konunun burada kapanmamasıdır. En kısa zamanda bu konunun çözülmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENİMİZİ BİZDEN AYIRMAYIN

Öğretmenlerinden memnun olduklarını ve geri gelmelerini istediklerini ifade eden veli Sema Emek, “Bu haksızlığa kimse susmamızı beklemesin. Çok şey istemiyoruz. Öğretmenimizi bizden ayırmayın, yeter. Lütfen sesimizi duyun. İbrahim Ardıç öğretmenimiz ve diğer iki öğretmenimiz adına burada toplandık. Okulun en iyi üç öğretmeni için buradayız. Öğretmenlerimizin görevine iade edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 05 29 At 10.14.51 (1)

Whatsapp Image 2024 05 29 At 10.14.51 (2)

Muhabir: MELİSA TÜRKMEN