Geçtiğimiz sezon güreşte Sivas’ta düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde Türkiye Şampiyonluğu, Bursa’da düzenlenen U-15 Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde Türkiye şampiyonluğu, Çorum’da düzenlenen Analig Türkiye Şampiyonası’nda takım halinde Türkiye Şampiyonluğu gibi başarıları elde eden Kahramanmaraş SEM ve TOHM, geçtiğimiz sezonki başarıları taçlandırmak ve yeni sezonun sakatlıksız ve hayırlı olması için kurban kesimi yapıldı. Kurban kesiminin ardından konuşan Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, bu merkezdeki sporcuların hem Kahramanmaraş’ı hem de Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. Kahramanmaraş’ın yanı sıra diğer illerden de birçok sporcunun bu merkezde kaldığını ve turnuvalara hazılandığını kaydeden Boz, yeni sezonun hayırlı olmasını diledi.

Kahraman İtfaiyecilerimizle İftihar Ediyoruz Kahraman İtfaiyecilerimizle İftihar Ediyoruz

IMG_7740-1

“GENÇLERİMİZİN BAŞARILARINA VESİLE OLSUN”

Boz; “Güreş Eğitim Merkezimizde ve TOHM’da bulunan sporcu kardeşlerimiz geçtiğimiz yaz döneminde,  hem yaza girerken hem de son dönemdeki turnuvalarda göğüsümüzü kabarttılar. Biz her birinden çok ümitliyiz. Güzel başarılarla hem ilimizi hem de ülkemizi temsil edecekler. TOHM’da da SEM’de de ülkemizin çeşitli yerlerinden genç sporcular olduğu gibi, ilimizden de sporcular var. Biz bu çocuklarımıza hem moral motivasyon olsun hem de nazarlık olsun diye böyle bir kurban kesme gereği duyduk. Allah kabul etsin. Çocuklarımıza gerekli önemi gösteriyoruz. Velilerimizde müsterih olabilir. Burada onlar için geçtiğimiz yıl tahsis aldığımız çok ferah bir binada onları misafir ediyoruz. Bunlara da bir nazarlık olması için bunu yaptık. Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Gençlerimizin de başarılarına vesile olsun. Gençlerimizin hepsi geleceğin şampiyonları olacak. İnşallah şu karenin içerisinde şunu görmek nasip olur; buradaki 13-14 yaşındaki gencimiz için ileride olimpiyat şampiyonu oldu, dünya şampiyonu oldu demeyi Allah bize nasip eder” şeklinde konuştu.

IMG_7754

Geçtiğimiz sezon ayrıca Kahramanmaraş Sporcu Eğitim Merkezi’nde ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde yetişen güreşçilerden; U-20 Gençler Güreş Dünya Şampiyonası’nda İsmail Küçüksolak 86 kiloda Serbest Stil Dünya 3’üncüsü, İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenen U-20 Gençler Avrupa Şampiyonası’nda serbest stil 57 kilogramda Ahmet Karavuş 3’üncü, serbest stil 74 kilogramda Muhammet Halit Özmüş 3’üncü, serbest stil 97 kilogramda Mücahit Çelik Avrupa Şampiyonu, Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen U-17 yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda serbest stil 65 kilogramda Fatih Acar 3’üncü, serbest stil 92 kilogramda İbrahim Benekli Avrupa Şampiyonu, Bulgaristan’ın Plovtiv şehrinde yapılan U-23 Ümitler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stil 65 kilogramda Hamza Alaca 3’üncü, serbest stil 74 kilogramda İsmet Çiftçi 3’üncü, serbest stil 92 kilogramda Feyzullah Aktürk Avrupa Şampiyonu olmuştu. Ayrıca Macaristan’ın Budapeşte şehrinde yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda serbest stil 92 kilogramda Feyzullah Aktürk Avrupa Şampiyonu, Cezayir’in Oran şehrinde düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda serbest stil 57 kilogramda Muhammet Karavuş Akdeniz Oyunları Şampiyonu, serbest stil 97 kilogramda Feyzullah Aktürk 2’inci olmuştu. Fransa’da düzenlenen Liselerarası Dünya Şampiyonası’nda Şahin Acar 3’üncü olmuştu.

IMG_7698IMG_7707

Haber: Burak Alkaya