Çokkeser takımın son durumunu değerlendirdi

Çokkeser takımın son durumunu değerlendirdi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktör Fethi Çokkeser, son oynanan Payasspor maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu ve bugün oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası maçını alarak Niğde Belediyespor’u elemek istediklerini söyledi.

Takımın içeresinde bulunduğu maddi sıkıntılardan dolayı yeni sezon hazırlıklarına geç başlayan temsilcimi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor yeni kurduğu takımla ligin ilk galibiyetini aldı. İlk iki hafta deplasman da ve kendi evinde mağlup olan temsilcimiz üçüncü haftada Hatay temsilcisi Payasspor’u mağlup etmeyi başardı. Deplasmanda alınan bu galibiyetle özgüveni yerine gelen mavi beyazlı ekipte halen uyum sorunu devam ediyor. Kurulan yeni takımın ilerleyen süreçte fiziksel ve taktiksel anlamda kendini geliştirerek daha iddialı bir takım haline gelmesi bekleniyor. Konuyla ilgili dün kendi tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Fethi Çokkeser, Payasspor galibiyetini değerlendirerek bugün oynanacak olan Niğde Belediyespor maçı hakkında bilgiler verdi.

‘ÇOK SICAK BİR HAVADA ÖNEMLİ BİR GALİBİYET ALDIK’
Alınan Payasspor galibiyetini değerlendiren Teknik Direktör Fethi Çokkeser, çok sıcak bir havada çok önemli bir rakipten kritik bir 3 puan aldıklarını söyledi. Bu galibiyet ile takımın özgüvenin yerine geldiğini söyleyen Çokkeser, galibiyet alınması bizim tam anlamıyla hazır olduğumuzu göstermez dedi. Çokkeser, “Çok sıcak bir havada çok önemli bir havada çok önemli bir rakipten 3 puan aldık. Sahada çok iyi mücadele eden bir takımımız vardı. Son on dakikada 2 veya 3’ünce gol daha atabilirdik. Buna rağmen kazandığımız için mutluyuz. Tabi bu demek değildir ki takım hazır olarak maçı kazandı. Daha önce maçı kaybettiğimizde de söylediğimiz gibi biz halen fiziksel taktiksel ve uyumsal olarak hazır değiliz. Bunun için bir süreç ve bir sabır gerekiyor” dedi.

‘İLERLEYEN SÜREÇTE ÇOK İYİ BİR TAKIM OLACAĞIZ’
Takımın uyum sorunun tam olarak atlatılmadığını söyleyen Çokkeser, biraz daha sabırla ilerleyen süreçte çok daha iyi bir takım haline geleceklerini söyledi. Çokkeser, “ Ben buradan taraftarımıza seslenmek istiyorum. Bu takıma biraz sabrederlerse ilerleyen süreçte Kahramanmaraş’ı en iyi şekilde temsil edecek bir takım olacağız. Bunun için de gerekli oyuncu gurubumuz var. Git gide birbirine uyum sağlama sorununu hallediyoruz. Maç kazanmamız bizim için çok önemliydi çünkü güven sorumuz da vardı. Geç kalınmışlığın verdiği fiziksel gücümüzün de düşük olduğu için güven sorunu başlı başına bizi rahatsız ediyordu. Bu maçı kazanmamızla birlikte oyuncularımızın da kendine olan güveni artamaya başladı ve giderek de artacak. Önemli bir 3 puan aldık. Bunun için futbolcularımı kutuluyorum. Bu takıma güvenildiği zaman ileriki süreçte bu takım bize çok önemli maçlar kazandıracak. Ben bir teknik direktör olarak bu hafta oynadığımız maçta oyuncularımın saha içerisindeki mücadelesini fazlasıyla gördüm” ifadelerini kullandı.

‘YENİ KURULAN HER TAKIMDA UYUM SORUNU OLUR’
Takımın içinde bulunduğu uyum sorunu hakkında da bilgiler veren Çokkeser, büyük takımların bile belli bir süre uyum sorunu yaşadığını söyledi. Çokkeser, “Bildiğiniz gibi uyum sorunu bugün çok büyük takımlarda bile var. Çok üst düzey futbolcular bile bir takımda birleştikleri zaman belirli bir süre aralarındaki uyum sorununu atlatamıyorlar. Biz ki oyuncularımızın büyük bir çocuğunu büyük takımların alt yapısından aldık. Oyuncunun daha kariyer noktasında bir adımı bile yok. Biz bu oyuncularımızı bir araya getirip hem fiziksel, hem taktiksel, hem de birbirlerini tanıma adına büyük bir mücadele veriyoruz. Belki biz bu uyum sorununu tam anlamıyla geçemedik ama çok da geride değiliz. Bu hafta oynadığımız maçta bunu açıkça gördük. Maçın kırılma anlarında önemli hamleler yaptık. Ben bu takımın geleceğine umutla bakıyorum. İlerleyen süreçte çok daha iyi bir takım olacağız” şeklinde konuştu.

‘YENİ GELEN OYUNCULARIMIZA ŞANS VERCEĞİZ’
Oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası maçında takıma yeni katılan oyunculara şans vereceğini dile getiren Çokkeser, bugünkü maçta hedeflerinin Niğde Belediyespor’u elemek olduğunu söyledi. Çokkeser, “Transferin son gününde transfer ettiğimiz 3 tane arkadaşımız var. Türk futbolcuları kriterlerle ilgili mesleğinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği ile ilgili büyük sorunlar yaşıyor. Sezon başı sezon sonu oyuncu gurubumuz profesyonel olarak çalışmalarına devam etmiyorlar. Takımlara transfer olduğunda hiç çalışmamız bir oyuncu grubu geliyor. Zaten biz baştan beri elde olmayan nedenlerden dolayı doğru transferler ve doğru kamp dönemi geçirilmediğinden büyük sorun içerisindeyiz. Bununla birlikte gelen oyuncuda çalışmadan geliyor. Bunu tamamlamak için belirli bir süre lazım. Biz bu noktada teknik adam olarak çok zorlanıyoruz. Ama yine de bu sorunları aşmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu tip sorunları oynayacağımız maçlarla aşacağız. Oynayacağımız kupa maçında yeni gelen oyuncularımızı görmemiz için önemli bir maç. Yarın da yeni gelen oyuncularımızı oynatacağız. Biz Niğde Belediyespor’u elemek istiyoruz. Kendi evimizde bu maçı kazanıp özgüvenimizin iyice yerine gelmesini sağlamak istiyoruz. İyi bir mücadele olacağına inanıyorum” diye konuştu.

‘SPORCU SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNEMLİ’
Normalde 14.30’da oynanacak olan karşılaşmayı Türkiye Futbol Federasyonu’na verdikleri dilekçe ile maç saatini 17.00’a aldırdıklarını söyleyen Çokkeser, “Bizim teknik adamlar ve yöneticiler olarak birinci önceliğimiz sporcu sağlığını korumaktır. Biz Hatay’da oynadığımız maçta nemle birlikte 40 derecenin altında maç oynadık. Ben teknik adam olarak saha kenarında aşırı bir şekilde bu sıcaktan etkilendim ki bu durumda oyuncuları düşünemiyorum bile. Bize gelen ilk bilgilere göre kupa maçının saat 14.30’da olduğu bildirildi. Biz de Niğde Belediyespor ile ortak hareket ederek maçın daha geç saatlere alınması konusunda federasyona dilekçe sunduk ve bu dilekçemiz kabul edildi ve maçı saat 17.00’a alındı. Bizim için oyuncu sağlığı her şeyden önemli. Hepinizin bildiği gibi ikinci ve üçüncü liglerde maçlar hep 15.30’da oynandı. Ama ben gerek bana avantaj sağlasın gerekse de rakibe avantaj sağlasın sporcuların sağlığını fazlasıyla önemsediğimiz için maçlarımızı geç saate oynuyoruz” şeklinde konuştu.

Haber: Serkan Ardıç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER