CHP Pazarcık’ta birlik mesajı verdi

CHP Pazarcık’ta birlik mesajı verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Pazarcık İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve milletvekili adayları ve eski milletvekili adayı Kamil Dalkara’nında katılımı ile Narlıdan düzenlen dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

CHP Pazarcık İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinin açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Veysel Şevran , “İşsizliğin arttığı Türkiye’de yoksulluk artıyor. Bizlere düşen görev, 1 Kasım seçimlerinde. Birlik ve beraberlik bizim için gerçekten çok önemlidir” dedi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Milletvekili Adayı Bilge Kağan Taşkesen, CHP İl Başkanı Esat Şengül, Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, 23. Dönem Milletvekili adayı Kamil Dalkara ile yaklaşık 2 bin partili ismin katılımda bulunduğu dayanışma yemeği renkli görüntülere sahne olurken, gecede Genel Merkezin almış olduğu karar nedeni ile müzik çalınmadı.

ŞENGÜL; 1 KASIM ÖNEMLİ SEÇİM

Geniş katılımla ile gerçekleşen toplantıda konuşan CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül,   1 Kasım seçimlerin kritik bir seçim süreci olduğunu belirterek ‘beraberlik’ çağrısında bulundu. Başkan Şengül konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çok önemli bir sürece girdik, 1 Kasım hepimiz için önemli, ülkemiz için de önemli, geleceğimiz için de önemli Adaylarımızın, , çalışma arkadaşlarımızın sürekli yanında olarak 1 Kasımda Zaferi Kazancağız dedi. DALKARA : ALİ ÖZTUNÇ’A DESTEK VERECEĞİZ

CHP Pazarcık İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen dayanışma yemeğine, katılan CHP Eski Kahramanmaraş Milletvekili adayı ve Eski Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç, Benim kardeşim, Benim Arkadaşım ben Bir Partiliyim, Biz Cumhuriyet Halk Partisinin Kahramanmaraş’tan Milletvekili çıkarabilmesi için 1 Kasıma kadar çalışacağız hep Birlikte Ali Öztunç’u Milletvekili Yapacağız Kamil Dalkara Partiye Küstü diyenlere cevabım Ben Partime Küsmedim Küsmemde, 1 Kasım’da birlik olacağız beraber olacağız Ali Öztunç’u Göndereceğiz dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinden hiç ayrılmadık, hiç vazgeçmedik bundan sonrada asla vazgeçmeyiz.

Cumhuriyet Halk Partisin kurumsal kimliği asla bitmez kalıcıdır, hepimiz bu kimliğe tabiyiz ve başarılı olmak içinde bize ne düşüyorsa biz sonuna kadar varız. Pir Sultanın dediği gibi, ‘Dönen dönsün ama ben dönemezsem yolumdan.’

Milletvekili adayımız benim eski bir dostum arkadaşım onun birlikte mutlaka başarılı olmak zorundayız. Kahramanmaraş’tan bir milletvekilin çıkarılması için gece gündüz hep birlikte çalışacağız” dedi.

ÖZTUNÇ: DALKARA İLE EL ELE ÇALIŞACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç konuşmasında; sevgili Pazarcıklılar, Narlılılar, değerli dostlar, sevgili canlar diyerek başladığı konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Parti\'ler ağaya kalmış durumda 7 haziran seçimlerinde kayıp ettiğimiz milletvekillini yeniden alacağız asla teslim etmeyeceğiz hep birlik içinde olup Elbistan, Afşin Göksun, Pazarcık yani Kahramanmaraş’ın tamamı birlik içinde bu defa kayıp ettiğimiz bir milletvekilini de alacağız bu zamana kadar emek verdiğimiz diğer ikinci bir milletvekilini de çıkaracağız dedi.

KAMİL DALKARA İNANILMAZ YOĞUN ÇABA VERDİ

7 Haziran seçimlerinde 1’inci sıra milletvekili adayımız Pazarcık Eski Belediye Başkanı Kamil Dalkara inanılmaz yoğun bir çapa sarf etti, emek verdi çalıştı, uğraştı, didindi. Elinden gelen her şeyi yaptı ama sebeplerden dolayı öyle böyle bit takım sebeplerden dolayı biz seçimi kayıp ettik. Bir Milletvekili çıkaramadık gitti elimizden. 7 Haziran seçimlerinde listede olan Milletvekili adayı arkadaşlarımız il yöneticilerimiz ilçe yöneticilerimiz herkes büyük bir emek sarf etti dedi.

BAYRAK DEĞİŞİMİ VAKTİ GELDİ

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç konuşmasın devamında bayrak değişimi vakti geldiğini söyleyerek, “ Genel Merkez böyle uygun gördü. Ben az önce Kamil Dalkıran’ın konuşmasını can kulağıyla dinledim ve dedim ki içimden; “ İşte gerçek Cumhuriyet Halk Partili olmak budur. Cumhuriyet Halk Partili herkes öne Partisini çıkarmalıdır. Rozetini takmalıdır. İşte burada partinin terbiyesini ahlakını almış Kamil Dalkara ile birlikte omuz omuzayız. Beraber seçim çalışmasını onunla birlikte seçim çalışmasını sürdüreceğiz onunla el elle vereceğiz. Oda bu kardeşini destekleyecek. İnşallah birlikte 1 Kasımda sonuç alacağız ve almak zorundayız dedi.

KAN KUSUP, KIZILCIK ŞERBETİ İÇEÇEĞİZ

1 Kasımda bu seçimi kayıp edersek Kahramanmaraş’ta sol siyaset adına hiçbir şeyimiz kalmaz Pazarcık Belediyesini Kayıp ettik bir tek elimizde Nurhak kaldı eğer bu seçimi de kayıp edersek oda elimizden gidebilir. Onun için hepimizin bireysel anlamda düşünmesi gerekiyor. Elimizi vicdanımıza koymamız gerekiyor. Kırgınlıkların ve küskünlüklerin bırakılması gerektiğini ifade ederek; “Hep beraber el ele vermemiz gerekiyor. Türkiye’nin kurtuluşu Cumhuriyet Halk Partisi’ndedir. CHP’yi iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapmak zorundayız. Bunun içinde el ele vereceğiz, gönül gönülle vereceğiz, gerekirse ‘Kan kusup kızılcık şerbeti içtik’ diyeceğiz. Başka çaremiz yoktur, bunu yarınlarımız çocuklarımız için geleceğimiz için yapacağız. 1 kasım hayatta olma günüdür onun içinde gönül gönülle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, Burada bulunan bütün arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi\'nin birinci sıra adayı gibi çalışmak zorunda dedi.

KAHRAMANMARAŞ’IN KALESİNE ALTI OKU DİKECEĞİZ

Öztunç; son olarak konuşmasına, “Burada 60 Köyden gelen vatandaşlarımız muhtarlarımız var. Dayanışma çok önemli, dayanışma ile kazanacağız. Buna yürekten inanın, işte o zaman Kahramanmaraş’ın kalesine altı oku dikeceğiz, işte o zaman Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş’ta var mıymış yok muymuş göstereceğiz, işte o zaman Kahramanmaraş’tan CHP’nin sesi Ankara’ya daha gür gider” dedi.

Pazarcık İlçesinin Kamil Dalkara’yı çok sevdiğini, Kamil Dalkıran’ında Pazarcık İlçesini çok sevdiğini ben biliyorum çünkü biz eski arkadaşız dostuz bu seçimde Pazarcık’tan ve Narlıdan eski oylarımızı tekrar alacağız arkadaşlar ne olursa olsun almak zorundayız Kahramanmaraş’ta Cumhuriyet Halk Partisini ayağa kaldırmak için hep beraber çalışacağız” dedi .

CUMHURBAŞKANI İKİ GÜN BOYUNCA KENDİNE GELEMEDİ

7 Haziran hep birlikte sandığa gittik hep beraber toplum kararını verdi. Dedi ki, “Ey Adalet ve Kalkınma Partisi, artık sen bu ülkeyi tek başına yönetme kardeşim” diyerek mesajını verdi. “Sen yanına bir başka partiyi al ya da hey muhalefet siz bir araya gelin beraberce bir hükümet kurup bu ülkeyi yönetin” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a, hey Recep Tayip Erdoğan sen başkan olamayacaksın sen çok şımardın yeter senin bu millette yaptığın bu kadarda insanın burunu büyümez seni başkan yapamayacağız” dedi halkımız. “7 haziran seçimlerinden sonra hatırlayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan iki gün boyunca kendine gelemedi sesi soluğu çıkmadı, nefesi kesildi nefesi. Sokağa çıkmadı adam. Sonra plan yaptı kurguladı, dedi ki ‘Ben ülkeyi tekrar seçime götüreceğim’ bütün hamleleri ona göre yaptı” dedi.

HALKIMIZ 1 KASIM’DA TOKATI VURACAK

Öztunç, Konuşmasın devamında; “Koalisyon görüşmeleri AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında başladı, günlerce konuşuldu, edildi sonra çıktı, koalisyon yok seçim var e seçim varsa halkta burada hodri meydan. 1 Kasımda 7 Haziranda yediğin tokattın iki katını yiyerek aynayı da göreceksin Konya’yı da göreceksin hep birlikte bu tokattı vuracağız” dedi.

Haber: Şenol Güneş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER