Çabukel’den sert açıklamalar! “Güngör şehri yıkmaya gelmiş!”

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e yönelik, “Ankara’dan gelen mevcut başkan Hayrettin Güngör şehri yıkmaya gelmiş neredeyse üç yıldır görevde yıkmaktan başka bir icraatı yok. Çok merak ediyorum o yıkılan binaların hurdaları kimlere peşkeş çekildi” dedi.

Çabukel’den sert açıklamalar! “Güngör şehri yıkmaya gelmiş!”

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, esnaf ziyaretleri için sahaya indi. Merkezde bulunan esnafların işyerlerine tek tek ziyaret gerçekleştiren Çabukel, sorunları dinledi. Çabukel, ziyaret sonrası hem kent hem de ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü eleştirdi.

KAHRAMANMARAŞ’TA VATANDAŞI DUYMUYORLAR

Çabukel, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Kahramanmaraş hak ettiği değeri yıllardır görmüyor. Vatandaşlarımızın sorunlarını artık çözmüyorlar. ‘Ben yaptım oldu’ zihniyeti ile şehri yönetiyorlar. Pandemi döneminde bütün vatandaşlarımızı, esnafımızı yalnız ve çaresiz bıraktılar. Genel geçer çözümlerle sadece erteleme yoluna gittiler. Vatandaşlarımız hala bozuk ve yamalı yollardan yıllardır çözülmeyen trafikten işlerine ve evlerine gidip gelirken çile çekiyorlar. Üstelik her geçen gün artan pahalılıkla, düşen alım gücü yüzünden vatandaşlarımız bu yükün altında eziliyor. Bunlar yetmezmiş gibi başına buyruk bir yönetim anlayışıyla yönetilen şehrimizin değerleri yılları vatandaşlarımızın elinden alınıyor.

ŞEHRİ YIKMAK İÇİN Mİ GÖNDERİLDİ?

AK Parti seçimlerde gönül belediyeciliği sloganıyla çıkmıştı ama şehrimizde kırmadıkları gönül kalmadı. Her gün insanlarımız sorunlarla boğuşuyor ve Kahramanmaraş’ın değerlerini bir bir yok ediyorlar. Ankara’dan gelen mevcut başkan Hayrettin Güngör şehri yıkmaya gelmiş, nerdeyse üç yıldır görevde ve yıkmaktan başka bir icraatı yok. Çok merak ediyorum o yıkılan binaların hurdaları kimlere peşkeş çekildi. Büyükşehir belediyesi kamyonları ile kimlere götürülüyor. Üç beş kilometrelik asfalt döküyor, bir de muhtarlara teşekkür ettiriyor. Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır. Yollar köstebek yuvası hele şehir merkezinde insanlar sanayi yolunu günlük hale getirdi. Sanayi demişken orayı da mahvetti kaç aydır esnaf toz toprak içinde çalışıyor.

KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNUYORLAR

En son yaptıkları mitingde bariz şekilde belli oldu ki artık Kahramanmaraş AK Parti’yi istemiyor. Sağdan soldan toplama insanlarla miting yaptılar, çoğu da mülteci vatandaşlardı zaten. Vatandaştan halktan uzak kendi aralarında toplanıp çay içip börek yiyip vatandaşla hasbıhal olduk deyip paylaşıyorlar. Hadi cesaretiniz varsa gidin bakalım vatandaş size ne diyecek? Ben söyleyeyim tepeden baktığınız halk artık sizi yanlarında istemiyor.

KAHRAMANMARAŞ İLÇELERİNDE DURUM VAHİM

Vatandaşın hakkını gasp etmeyi devlete ödenen vergileri hizmet değil kendi cebine ödenen maaş olarak gören ilçe belediye başkanları başına buyruk hareket edip bir telefon ihtiyacını bile vatandaşın sırtına yüklüyor. Örnek Ekinözü Belediye Başkanı kendine son model iphone telefon alıyor. Aldığı firmaya da diyor ki tablet olarak fatura kesin güya çocuklara tablet dağıtmış oluyor telefon almakla da kalmıyor yeğenini özel şoför yapıyor. AK Parti Ekinözü Kadın Kolları başkanına belediyeden çalışmadığı halde maaş ödüyor o da yetmezmiş gibi çit ihalesi açıyor en uygun verene değil kendi yandaşına veriyor. Yetim hakkını vatandaşın hakkını böyle yiyorlar lafa gelince de mangal da kül bırakmıyorlar.

ARSAN KAVŞAĞI NE ZAMAN BİTECEK VE SIRADAKİ YILAN HİKÂYESİ NERESİ OLACAK?
Bir şehir düşünün o kadar naif o kadar güzel ozan, şair ve yazarlarla dolu olsun. İnsanları misafirperver cana yakın olsun ama bu kadar güzel insan hak ettiği değeri bir türlü göremesin. Yazıktır günahtır her yapmaya çalıştığınız alt geçit ya da yol çalışmasında insanlara bu kadar çile çektirmek reva mı? Üstelik yaptıkları her proje de Kahramanmaraş yolunu kullanan şehir dışındaki insanlar için kötü bir referans olsun. Komşu illerle kıyaslanmayacak artık Kahramanmaraş diyorlardı evet kıyaslayamıyoruz çünkü vatandaşın aklıyla dalga geçiyorsunuz. Örnek ‘Arsan Kavşağı yok müteahhit kaçtı uçtu bulamıyoruz’ diye diye yıllardır her proje gibi bitiremiyorsunuz hatta vatandaşlarımız o kadar güzel ki evlenirken arabasına yazdığı yazıda diyor ki “Aşkımız Arsan Kavşağı gibi hiç bitmesin” ve siz bundan dahi utanmıyorsunuz.

DOLAR 5 TL OLACAK’ DEMİŞLERDİ NEREDEYSE 10 TL OLACAK

AK Parti’nin A takımında yer alan Mahir Ünal, dolar 5 TL’nin altına inecek demişti yıllar önce. Ne oldu Sayın Ünal dolar 9 -10 lira bandına geldi? Bakkal defteri yönetmiyorsunuz, ülke ekonomisi yönetiyorsunuz. Böyle bir ekonomiyi yönetmek ciddiyet ister, emek ister. Siz yönetemiyorsunuz gidin artık bırakın mahvediyorsunuz ülkeyi de ekonomiyi de. İyi ekonomist kadrolarımız sizin bırakacağınız enkazı da toparlayacak güce sahiptir.

MANGO’YU BIRAKIN PATLICAN BİLE KURUTAMAZ OLDU VATANDAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan mango kurutun diye tavsiye vermiş. Sayın Erdoğan hanımefendi bizim buralarda insanlarımız biber patlıcan kuruturdu, kışa hazırlık için şimdi onu bile yapamaz oldu. Neden mahvettiğiniz ekonomi yüzünden. Saraydan çıkında vatandaşın pazarına gidin bakın fiyatlar ne kadar ama yirmi yıldır alıştınız her şey sizin önünüze hazır geliyor. Çok merak ediyorum ekmeğin fiyatını biliyor musunuz acaba?

ÜLKEYİ DE EKONOMİYİ DE İYİLEŞTİRECEĞİZ

İktidara geldiğimiz de ilk işimiz teşhisini zaten yaptığımız makamcıları liyakat sahibi olmayan para ve makam düşkünlerinden ülkemizi kurtaracağız. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’inde dediği gibi iktidar olduğumuz ilk dakikadan itibaren bugün ne kadar çalışıyorsak, çalışmalarımızı katlayarak sürdüreceğiz ve memleketimize İYİ geleceğiz. İyi günlere götüreceğiz diyerek değil, vatandaşlarımızla omuz omuza ülkemizi iyileştireceğiz” dedi.

Abdulsamet İspir

YORUM EKLE
YORUMLAR
kahraman
kahraman - 11 ay Önce

syn başkan sen ya çok erken başladın yada çok geç kaldın öğrenmen gereken çok şeyler var siyasette iyi öğren siyaset yapmayı siz iyi parti olarak pkk yla berabermisiniz diğilmisiniz otur bi düşün avkatlık koltuğunda lütfen sana tek soru Allah rızası için elini vijdanına koy ha hatırlatayım eleştirdiğin şahsı savunmuyorum görüşüne saygı duyuyorum bilgin olsun başkanım

TIRPAN
TIRPAN - 11 ay Önce

KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİLİOR DİYE SORMA .BİLİYORSAN YAZ BİLMİYORSAN ARAŞTIR GAZATECİ OLAN SENSİN

SIRADAKİ HABER