IMG_9785

2024 yılı Mart ayı yerel seçimleri yaklaşırken, bütün partilerden Kahramanmaraş ve ilçeleri için Belediye Başkanlığı aday adayları başvurularını gerçekleştirdi. Bu kapsamda Saadet Partisi’nden Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Makine, Jeoloji ve İnşaat Mühendisi Murat Kozalak, aday adaylığı tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Beyaz Sarayı Düğün Salonunda düzenlenen programa, Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Av.  Ahmet Zor ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlk olarak Filistin’de ve 6 Şubat depremlerinde şehit olanlar anılarak Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanan tanıtım programı; İstiklal Marşı, Murat Kozalak’ın Partiye girdiği günden bu yana sunduğu katkılarını özetleyen sunum, Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Av.  Ahmet Zor’un ve ardından Saadet Partisi Dulkadiroğlu aday adayı Murat Kozalak’ın konuşmalarıyla gerçekleşti.

IMG_9785

BİZ AHLAKLI VE İNSAFLI NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ

Bu yola çıkma sebeplerini anlatan Saadet Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adayı Murat Kozalak: “Bu kültürünün, doğasının ve her bölgesinin güzel olduğu Kahramanmaraş’ı tüm ülkemize ve dünyaya duyurmak, şehrimizin hak ettiği yatırımları alabilmek, depremle birlikte yıkılan hayallerimizi, anılarımızı canlandırmak, yaralarımızı hep beraber sarabilmek için, milletimizin sesi olmak için Saadet Partimizden Dulkadiroğlu ilçesi Belediye Başkan aday adaylığına başvurmuş bulunmaktayım. Biz ahlaklı ve insaflı nesiller yetiştireceğiz. Çalmadan, boğuşturmadan işini iyi yapan liyakat sahibi yönetici, mimar, müteahhit ve esnaflar yetiştireceğiz. Eğitime öncülük edeceğiz ve bunun için de sosyal projeler üreteceğiz.  Dulkadiroğlu'muzda yaşayan tüm kardeşlerimizin en iyi şekilde hizmet alabilmesi için sizlerin desteğine talip oluyoruz. 31 Mart'tan sonra Dulkadiroğlu’muza milli görüş belediyeciliğini getireceğiz. Milli görüş; üreten, düşünen, ahlaki kaideleri olan, ahbap çavuş ilişkisi olmayan temiz kıyafetin adıdır. Her zaman halkın yanında, halkın arasında olacağız. Her zaman kapımız açık olacak.

YAPILAN HİZMETLERİN YETERSİZ OLDUĞUNU BİZZAT YAŞAYARAK GÖRMEKTEYİZ

Ben yaklaşık 45 yıldır Dulkadiroğlu ilçesinde yaşamaktayım. Son 25 yıldır da ilçede yapılan hizmetlere şahit olmaktayım. Dulkadiroğlu’na yapılan hizmetlerin yetersiz olduğunu bizzat yaşayarak görmekteyiz. 6 Şubat depreminden sonra Dulkadiroğlu çok büyük zarar görmüştür. Şu an üzerinden 10 ay geçmesine rağmen yıkımlar bitirilememiş, molozlar kaldırılamamıştır. Akşamları Doğukent, güneş evler bölgesine baktığımızda terk edilmiş bir şehir hali vermektedir ve esnaflarımız büyük sıkıntılar çekmektedir. Bugüne kadar iktidar partisinden olan yerel yönetime ilçesi olarak destek veriyoruz. Biz seçimlerde hükümeti ekstra destekledik. Ama bunun karşılığında bugüne kadar hak ettiğimiz destekleri alamadık. Bu şehrin sorunları var biz bu şehri sorunlarından arındıracağız.

TÜM KARDEŞLERİMİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM

Bütün kardeşlerime sesleniyorum. Önümüzde yerel seçimlerde oy verirken tekrardan yanlış seçim yapmamanız için en üst derecede hizmet verebilmek için desteğinizi istiyorum. Bizler hizmet verebilmek için her türlü fedakarlığa, her türlü zorluğa, başkanlık makamında göğüs gereceğiz.  Saadet Partisi Belediye Başkan aday adayı olarak seçim sürecinde ve bundan sonraki süreçte şehrimizde ve ülkemizde faaliyet gösteren diğer parti yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının ileri gelenleriyle müdafaa edilerek değil istişare edilerek sizler karşısında olacağız. Bundan dolayıdır ki sizlerin desteğine talibim ve tüm kardeşlerimin desteğini bekliyorum. Rabbim bu yolda bizleri muvaffak eylesin inşallah.”

IMG_9764

BİZ HEP BİRLİKTE HALKIN DESTEĞİ İLE BİR YOL OLACAĞIZ

Dulkadiroğlu’nda budanan ağaçlar sosyal yardıma dönüşüyor Dulkadiroğlu’nda budanan ağaçlar sosyal yardıma dönüşüyor

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Zor yaptığı konuşmada: “Dulkadiroğlu Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunan Murat Kozalak Başkanın aday adaylığı, tanıtım toplantısındasınız. Murat Kozalak Başkan, Dulkadiroğlu ilçesinde yaklaşık 1 yıldır bizim ilçe başkanlığı görevimizi yürütüyor. Depremle beraber her zamankinden daha fazla mevcut iktidarın Kahramanmaraş’ı nasıl yönetemediğini bir kez daha görmüş olduk. Hepimizin üzerine büyük bir vazife şudur; bu çarpık anlayışı, vatandaşın depremden sonra mağduriyetini gideremeyen bu yerel nesli gönderip Saadet Partisi’nin yönergelerini uygulamak hepimizin boynunun borcudur. Kadın, erkek, yaşlı, genç demeden bu bayrağı havaya kaldırıp çalışmak zorundayız. Depremin üzerinden 10 ay geçmiş olmasına rağmen bugün vatandaşlarımız konutlarını bulamamış, vatandaşlarımız kendisine tahsis edilen, geçici konutlarda en ufak yağışta, karda ve soğukta büyük mücadele çabası içerisinde kalmaktadır. Bu kapsamda en büyük sorunumuz bu mağduriyetin giderilmesi için çalışmayan belediyelerdir. Geçici konutlarla alakalı sorunlar devam ederken 10 aydan beri belediyenin bu süreci götüremeyişiyle uğraşmaktayız. Memleketimizde, vatandaşlarımız ihtiyaçlarının ve sorunlarının çözülmesini bekliyor ve biz de hep birlikte halkın desteği ile buna bir yol olacağız” ifadelerini kullandı.

IMG_9735

Haber: Melisa Türkmen

Editör: Melisa Türkmen