Emekli Refah Paketinin düzenlemesinin gelmesini bekleyen vatandaşlar gözlerini bir yandan da bayram ikramiyesine çevirdi. Geçen sene iki bin lira olan bayram ikramiyesi bu sene ramazan bayramında üç bin liraya yükseltilmişti. Ankara kulisleri emeklinin sosyal ver ekonomik rahatlığı üzerinde hareketlenirken vatandaşın gözü ise emekli refah paketinde.

EMEKLİYE REFAH PAKETİ MECLİSTE

Milyonların çalışmalarını arttırmak için emekliye refah paketi meclise sunulurken ikramiye seçeneği de masada. Konut-kira desteklerinden tatil konaklama ihtiyaçlarına, Alışveriş kartından fatura indirimine, ulaştırma yardımından finans desteği yardımları emekliye refah paketinin içinde yer alması beklenirken, gözler bayram ikramiyesine çevrildi.

KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIRKEN EMEKLİYE YENİ MÜJDE GELİR Mİ?

Ekonomi kurmaylarının hazırladığı raporda bayram ikramiyesinin enflasyona karşı korunması da var farklı zam oranları üzerinden bütçeye maliyetleri hesaplanıyor. Yüzde elli zam yapılması halinde dört buçuk liraya çıkacak olan bayram ikramiyelerinin, bayramdan bir hafta önce hesaplara yatırılması bekleniyor.

İkramiyede güncelleme olup olmayacağı önümüzdeki günlerde yanıtını bulacak.

Muhabir: SİBEL GÜRLE