banner263

Spor aşkı engel tanımaz!

Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanlığı himayesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından özel gereksinimli çocuklara  spor malzemesi dağıtımı töreni düzenlendi.

Spor aşkı engel tanımaz!

Osman Sayın Spor Salonu’nda düzenlenen törene katılım oldukça fazla oldu. Birçok özel gereksinimli öğrenci ve velileri hazır bulunurken, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Gençlik Spor İl Cemil Boz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman törene katılanlar arasında yer aldı. Yaklaşık 200 özel gereksinimli öğrenci spor malzemeleri ile tanışırken, devlet erkânı öğrencilerle bol bol fotoğraf çekilerek onların sevinçlerine ortak oldu. Açılış töreninde konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Boz, engelli sporuna yapılan destekten ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür etti. Proje lansmanının ardından spor malzemelerinin şehirlere dağıtıldığını belirten Boz, “Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan lansman töreniyle birlikte Türkiye genelinde, 81 ilde, 500 okulumuza Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor malzemesi dağıtımı yapıldı. Bu malzemeler bakanlığımız tarafından tırlarla şehrimize gönderildi. Bu malzemelerin dağıtım törenini gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyeti gerçekleştirdiği için Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu birlikteliği sağladığı için İl Milli Eğitim Müdürümüze, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze ve sivil toplum kuruluşlarına şükranlarımı arz ediyorum. Katılımları için tüm velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

FIRSATLARDAN EŞİT ŞEKİLDE FAYDALANILMASI BİZLERİ MUTLU EDİYOR

Tüm öğrenciler ve veliler adına teşekkür konuşması yapan özel gereksinimli öğrenci velisi Meryem Akça ise fırsat eşitliğinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Özel gereksinimli çocukların kendilerine imkanlar sunulduğunda güzel işler başaracaklarını ifade eden Akça, “Özel 125. Yıl Meslek Okulu’nda birinci sınıf öğrencisinin velisiyim. Özel eğitim okullarına spor malzemeleri dağıtıldığı için çok mutluyuz. Spor aşkı engel tanımaz. Fırsatlardan eşit şekilde faydalanmak, güzel imkanların sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, bizleri ve çocukları çok mutlu ediyor. Bu güzel hizmet için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Atılan tüm adımlar gelişmeler ve desteklerden dolayı, devletimize güvenimiz tamdır. Engeller desteklendiğinde, kendilerine güzel imkanlar sunulduğunda daha güzel başarılar sağlanacaktır. Spor malzemeleri, özel gereksinimli çocuklarımızın spor yapmasına ve gelişmesine fayda sağlayacaktır” diye konuştu.   

Burak ALKAYA

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER