Portatif tribün ihalesi yapıldı

Çürük raporu gerekçesiyle geçtiğimiz sezon maç oynanmayan 12 Şubat Stadyumu’nda yıkılan maraton tribünün yerine yapılacak olan portatif tribünün ihalesi yapıldı.

Portatif tribün ihalesi yapıldı

1974 yılında hizmete giren ve uzun yıllar Kahramanmaraşspor’un maçlarına ev sahipliği yapan 12 Stadyumuna geçtiğimiz yıl, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle çürük raporu verilmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı ise bu rapor doğrultusunda 12 Şubat Stadyumu için yıkım kararı almıştı. Alınan bu karar sonrası Kahramanmaraşspor ise geçtiğimiz sezon maçlarını Osmaniye ve Adana gibi farklı şehirlerde oynamak zorunda kalmıştı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kahramanmaraş’a gelerek AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile yaptığı görüşmeler sonucunda Kahramanmaraş’a yeni stadyum müjdesini vermişti. Yeni stadyumun ise Hanefi Mahçiçek Stadyumu’nun yerine yapılacağını ve yeni stadyum tamamlanana kadar Kahramanmaraşspor’un maçlarını 12 Şubat Stadyumunda oynanmasına karar kılındı. Bu kapsamda çürük raporu bulunan 12 Şubat Stadyumunun maraton tribünü yıkılıp yerine portatif tribün yapılacağı belirtildi.

Gelinen süreçte 12 Şubat Stadyumunun portatif tribün ihalesi, geçtiğimiz hafta gerçekleşti. İhaleye 3 firma katıldı, 2 firmanın teklifi geçerli sayıldı. Komisyon kararının ardından 10 günlük itiraz sürecinin bitmesiyle teklifi geçerli sayılan 2 firmadan birisinin teklifi kabul edilecek ve portatif tribün ihalesi verilecek. İhale sözleşmesinin imzalanmasıyla portatif tribünün yapımına hemen başlanacağı, yeni sezona yetiştirilmesi ve Kahramanmaraşspor’un yeni sezonda maçlarını 12 Şubat Stadyumu’nda oynaması bekleniliyor

Furkan Karayılan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER