Başkan Mahçiçek; Vatan Ve Bayrak Sevdalısı Kahramanlara Selam Olsun Başkan Mahçiçek; Vatan Ve Bayrak Sevdalısı Kahramanlara Selam Olsun

Seçim sürecinde yaşadıklarını dile getiren Kanbur, aslında seçimlere girmeme kararı aldığını ancak kendisinin bilgisi dışında taraf olan adaylarca bir listeye isminin yazılma ihtimaline karşı bağımsız olarak seçimlere girdiğini ifade etti.

Demokratik seçime herkesin saygı göstermesi gerektiğini hatırlatan Kanbur, “Mecburen hazırlıksız girmek zorunda kaldığım seçimin sonucunda kaybetmenin verdiği üzüntüyle durumu farklı yorumlayarak algı oluşturmaya çalışılmasını doğru bulmadım. Esnaflığın verdiği sorumlulukla taraf olmamaya özen gösterdim. ‘O’ arkadaşlara ‘biz esnafız biz tek liste girelim’ diyerek özen gösterdim. Fakat sabah konuştuk, akşam taraf olmaları beni zora soktu. Bunun üzerine girmeme kararı aldım. Bir kardeşim beni aradı ve ‘Ağabey bir yerde ismin yazılır sen programladın zannederler ayıp olur’ dedi ve bende ayrı bir listede seçime girmeye karar verdim. Saygı duyarım kimi kardeşim liste çıkardı kimi kardeşim liste çıkarmadı. Akabinde bir seçim oldu. Türkiye Odalar Borsalar Birliği seçim sistemini benden daha iyi bilen ağabeyler, kardeşlerim var olduğunu sanıyordum. Benin için her zaman olduğu gibi bundan sonra da büyükler ağabeyim, küçükler kardeşim. Kahramanmaraş için varız” diye konuştu.