Olay, 7 Şubat’ta Dulkadiroğlu ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, mahallede bulunan marketi bir grup yağmalamak istedi. Bu sırada mahalle esnafı Mehmet Özdemir yağmacılara engel olmak isterken aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine yaşanan arbede sırasında Mehmet Özdemir tüfekten çıkan saçmalarla hayatını kaybetti.

WhatsApp Image 2023-11-17 at 11.45.51

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi sözleşmeli personel alıyor Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi sözleşmeli personel alıyor

Yaşanan olay sonrası Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet olayını aydınlatmak için çalışma başlattı. Ekipler, ilk olarak mahallede yaşayıp kavga ve yaralama suçlarından emniyette kaydı olanların listesini çıkardı, ardından da olaya tanık olanlarla görüştü. 9 ay süren çalışma sonunda Mehmet Özdemir’i İbrahim T., babası A.K. ile kardeşleri ve akrabaları S.T., E.T. ve Y.T.’nin öldürdüğü tespit edildi. Olayda tüfeği ateşlediği öne sürülen İbrahim T. ile diğer şüpheliler adreslerine yapılan operasyonla gözaltına alındı. Gözaltına alınan 5 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.  

Haber: Melisa Türkmen